MVRDV: Markhal Rotterdam

MVRDV: Markhal Rotterdam

(2. 10. 2014) Rotterdamské studio MVRDV dokončilo budovu Markhal Rotterdam. Na rozdíl od jiných tržišť nejen v Holandsku, Markhal představuje nový městský hybrid, který spojuje tržnici s bydlením.

 
 
 
 

MVRDV: Markhal Rotterdam

Rotterdamské studio MVRDV dokončilo budovu Markhal Rotterdam. Na rozdíl od jiných tržišť nejen v Holandsku, Markhal představuje nový městský hybrid, který spojuje tržnici s bydlením.


V dutém jádru bytového domu s 228 byty „ve tvaru podkovy“ je rozlehlé, 40 metrů vysoké veřejné tržiště s 96 stánky s čerstvými potravinami; dále je zde 8 restaurací a supermarket. Skrze největší jednoduché strukturální fasády v Evropě, které se uzavírají obloukový prostor tržiště, je vidět barevné malby, pokrývající klenutý interiér. Tato transparentnost a otevřenost byly klíčové pro roli Markhaly jako hybné síly pro omlazení oblasti Laurenskwartier a je naděje, že právě to přiláká každoročně tisíce návštěvníků.Autoři: Tržnice je udržitelnou kombinací jídla, volného času, bydlení a parkování, plně integrovanou k tomu, aby sloužila různým funkcím a zvýšila jejich synergické možnosti. Chráněné, kryté náměstí, které vzniká pod obloukem, je koncipované jako inverzí typického tržního náměstí s budovami okolo. Přes den slouží jako centrální tržnice a pak se hala stává obrovským, krytým a dobře osvětleným veřejným prostorem.
Více informací: http://www.mvrdv.nl/projects/markethall/#Foto Nico Saieh


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz