Na Mariánské cestě

Na Mariánské cestě

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

(3. 11. 2021) Studio Identity Design Ltd

   
 
 
 
 

Na Mariánské cestě

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav získá novou čtvrť bytových domů inspirovanou severským stylem bydlení. Za projektem stojí developerská společnost DOMOPLAN, nabídne 321 bytů. Poznávacím znamením projektu je důraz na architektonické provedení, komunitní život a ekologii. Součástí projektu bude i mateřská školka, sauny, hřiště, workout zóna, grillpointy a komunitní zahrada. Dokončení první etapy je naplánované na druhou polovinu roku 2024, celková hodnota projektu přesáhne dvě miliardy korun.


Z Prahy do Staré Boleslavi vede historická Mariánská poutní cesta, na jejím konci právě vzniká nový rezidenční areál. Stavba bude probíhat ve dvou etapách, první bude zahájena začátkem příštího roku. Druhá etapa se spustí příští rok na podzim, s dokončením se počítá v prvním čtvrtletí roku 2025. Architekti v projektu využívají koncept flexi bytů, kdy si rezidenti mohou změnit dispoziční řešení – například příčkou rozdělit byt na více místností, a nebo vytvořit velký otevřený prostor. Každý byt má vlastní lodžii s květníky, které zahradní architekti plánují osázet rakytníky. 

„Areál Na Mariánské cestě byl navržen tak, aby respektoval charakter parcely a okolní zástavby, a zároveň navodil intimitu a lidské měřítko. Na pozemku o velikosti 4,6 hektarů vyroste osm domů s třemi nadzemními podlažími a jedním podzemním garážovým a technickým podlažím. Ve snaze o maximální proslunění dispozic jsme fasády řešili ve formě dynamicky se střídajících lodžií a francouzských oken,” říká Dagmar Zvoníčková ze Studio Identity Design.
 
V blízkosti areálu bude stát nová školka, která má sloužit všem obyvatelům města; její dokončení se plánuje na konec roku 2023. Návrh školky navazuje na celý projekt. Vnitroblok bude parkově upraven, kromě zeleně tu budou dvě jezírka s molem. „Hledali jsme rovnováhu mezi krásou a užitností, klademe důraz na trvalou udržitelnost a vztah k místu domova. To vše mícháme jako koktejl pro příjemný život v nové části města,” říkají zahradní architekti Kamila a Přemysl Krejčiříkovi.
 
Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
50.1837303
14.6646924
Na Mariánské cestě

Na Mariánské cestě
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz