Na Mariánské cestě

Na Mariánské cestě

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

(3. 11. 2021) Studio Identity Design Ltd

   
 
 
 
 

Na Mariánské cestě

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav získá novou čtvrť bytových domů inspirovanou severským stylem bydlení. Za projektem stojí developerská společnost DOMOPLAN, nabídne 321 bytů. Poznávacím znamením projektu je důraz na architektonické provedení, komunitní život a ekologii. Součástí projektu bude i mateřská školka, sauny, hřiště, workout zóna, grillpointy a komunitní zahrada. Dokončení první etapy je naplánované na druhou polovinu roku 2024, celková hodnota projektu přesáhne dvě miliardy korun.


Z Prahy do Staré Boleslavi vede historická Mariánská poutní cesta, na jejím konci právě vzniká nový rezidenční areál. Stavba bude probíhat ve dvou etapách, první bude zahájena začátkem příštího roku. Druhá etapa se spustí příští rok na podzim, s dokončením se počítá v prvním čtvrtletí roku 2025. Architekti v projektu využívají koncept flexi bytů, kdy si rezidenti mohou změnit dispoziční řešení – například příčkou rozdělit byt na více místností, a nebo vytvořit velký otevřený prostor. Každý byt má vlastní lodžii s květníky, které zahradní architekti plánují osázet rakytníky. 

„Areál Na Mariánské cestě byl navržen tak, aby respektoval charakter parcely a okolní zástavby, a zároveň navodil intimitu a lidské měřítko. Na pozemku o velikosti 4,6 hektarů vyroste osm domů s třemi nadzemními podlažími a jedním podzemním garážovým a technickým podlažím. Ve snaze o maximální proslunění dispozic jsme fasády řešili ve formě dynamicky se střídajících lodžií a francouzských oken,” říká Dagmar Zvoníčková ze Studio Identity Design.
 
V blízkosti areálu bude stát nová školka, která má sloužit všem obyvatelům města; její dokončení se plánuje na konec roku 2023. Návrh školky navazuje na celý projekt. Vnitroblok bude parkově upraven, kromě zeleně tu budou dvě jezírka s molem. „Hledali jsme rovnováhu mezi krásou a užitností, klademe důraz na trvalou udržitelnost a vztah k místu domova. To vše mícháme jako koktejl pro příjemný život v nové části města,” říkají zahradní architekti Kamila a Přemysl Krejčiříkovi.
 
Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
50.1837303
14.6646924
Na Mariánské cestě

Na Mariánské cestě
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz