Na pražském Barrandově se v roce 2014 začne stavět nový kostel

Na pražském Barrandově se v roce 2014 začne stavět nový kostel

(17. 6. 2013) (ČTK) - Na pražském Barrandově vznikne nový kostel Krista Spasitele a komunitní centrum. Kostel bude pro zhruba 220 sedících lidí. Stavba by měla být zahájena v roce 2014 a dokončena zhruba o tři roky později. ČTK to sdělil mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora. Kostel a komunitní centrum budou vybudovány podle návrhu architektů Jakuba Žišky a Pavla Šmelhause. Objekt bude dvoupodlažní a bude mít věž se zvonem.

 
 
 
 

Na pražském Barrandově se v roce 2014 začne stavět nový kostel

(ČTK) - Na pražském Barrandově vznikne nový kostel Krista Spasitele a komunitní centrum. Kostel bude pro zhruba 220 sedících lidí. Stavba by měla být zahájena v roce 2014 a dokončena zhruba o tři roky později. ČTK to sdělil mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora. Kostel a komunitní centrum budou vybudovány podle návrhu architektů Jakuba Žišky a Pavla Šmelhause. Objekt bude dvoupodlažní a bude mít věž se zvonem.

Model nového kostela (zdroj foto: CentrumBarrandov.cz)
"Nový kostel rozšíří nabídku bohoslužeb pro obyvatele barrandovského sídliště, kteří se jich nyní účastní zejména v kostele sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově,"
uvedl Pištora s tím, že na území farnosti Praha-Hlubočepy žije zhruba 30 tisíc lidí a zlíchovský kostel s kapacitou kolem 80 lidí nedostačuje.

Komunitní centrum by mělo v budoucnu sloužit nejen věřícím, ale všem obyvatelům sídliště. Vznikne v něm multifunkční sál pro zhruba 80 lidí. "Budou se zde konat přednášky, oslavy, plesy, koncerty i další kulturní akce," uvedl mluvčí.

Počítá se i se třemi klubovnami pro výuku náboženství, setkávání maminek a dětí, mládeže či seniorů, hudebními zkouškami nebo akcemi charity či skautů. Součástí by měly být kavárna a čajovna.

"Zasvěcením kostela Kristu Spasiteli chce barrandovská farnost navázat na odkaz sv. Anežky, která s pomocí svého bratra Václava I. založila první klášter klarisek v Čechách," uvedl Pištora. O letnicích roku 1234 ve věku 23 let do něj sama vstoupila a později byla jmenována jeho abatyší.

V neděli 16. června 2013 od 15:00 hodin se v Grussově ulici na pozemku bývalého Misijního střediska, kde má v následujících letech kostel vyrůst, uskutečnila mimořádná ekumenická bohoslužba pod širým nebem. K vidění byl model vítězného projektu nového kostela.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz