Na stavebních veletrzích v Brně vyroste pasivní dům za čtyři dny

Na stavebních veletrzích v Brně vyroste pasivní dům za čtyři dny

(23. 4. 2012) Brno 20. dubna (ČTK) - Na stavebních veletrzích v Brně, vyroste v pavilonu V za čtyři dny pasivní dům. Pořadatelé akce chtějí návštěvníky přesvědčit o tom, že je možné pasivní domy stavět rychle a levně. Hotovou stavbu bude možné koupit v dražbě na podzimních veletrzích ForArch. Vyvolávací cena bude jedna koruna. ČTK o tom informoval ředitel Centra pasivního domu (CPD) Jan Bárta.

 
 
 
 

Na stavebních veletrzích v Brně vyroste pasivní dům za čtyři dny

Brno 20. dubna (ČTK) - Na stavebních veletrzích v Brně, vyroste v pavilonu V za čtyři dny pasivní dům. Pořadatelé akce chtějí návštěvníky přesvědčit o tom, že je možné pasivní domy stavět rychle a levně. Hotovou stavbu bude možné koupit v dražbě na podzimních veletrzích ForArch. Vyvolávací cena bude jedna koruna. ČTK o tom informoval ředitel Centra pasivního domu (CPD) Jan Bárta.

ilustrační foto - pasivní dům ve Svinošicích, autorem je arch. Mojmír Hudec
Užitná plocha domku bude 7,5 x 3,5 metru a výška 3,5 metru. Dispozice bude členěna na obytnou část s kuchyňskou linkou a sociální zázemí. Nebude chybět systém řízeného větrání, ohřev vody a elektrický přímotop.

"Hotovou stavbu chceme v rámci podzimního veletrhu ForArch vydražit na aukčním serveru aukro.cz. Aukce bude začínat na jedné koruně, novému majiteli může stavba posloužit jako úsporný rekreační domek nebo dokonce malá kancelář"
, dodal k dražbě Bárta.

Stavební veletrhy začínají v úterý 24. dubna. Je to jedna z největších výstavních akcí v České republice. Centrum pasivního domu je neziskovou organizací se sídlem v Brně, která vznikla za účelem propagace a zajištění kvality pasivních domů. Členy jsou architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a další odborníci se zájmem o pasivní domy.

Související článek:


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz