Národní archiv Francie

Národní archiv Francie

(14. 1. 2013) V polovině ledna se pro veřejnost otevře novostavba francouzského Národního archivu na jižním předměstí Paříže, která vznikla podle plánů italského architekta Massimiliana Fuksase a jeho manželky Doriany.

 
 
 
 

Národní archiv Francie

V polovině ledna se pro veřejnost otevře novostavba francouzského Národního archivu na jižním předměstí Paříže, která vznikla podle plánů italského architekta Massimiliana Fuksase a jeho manželky Doriany.

Národního archivu na jižním předměstí Paříže, která byla postavena podle projektu italského architekta Massimiliana Fuksase a jeho manželky Doriany
Do nové budovy se přestěhují archivní fondy počínaje rokem 1780, a budou tak do něj směřovat badatelé, kteří se věnují třeba francouzské revoluci nebo moderním dějinám.

Nová budova v Pierrefitte-sur-Seine se stavěla tři roky. Kromě velkokapacitních skladů uvnitř monolitického desetipatrového komplexu pokrytého hliníkovým obkladem nabídne i otevřenější zázemí pro návštěvníky. V prosklené vstupní části archivu bude knihovna, studovna a konferenční sál. Veřejnosti se brány archivu otevřou poprvé 21. ledna.

Devětašedesátiletý Fuksas a jeho žena mají za sebou desítky projektů. V poslední době navrhli například koncertní halu Zénith ve Štrasburku, Perésovo mírové centrum v Tel Avivu nebo kostel svatého Pavla v italském Folignu.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz