Naše Napajedla-město pro život

Naše Napajedla-město pro život

napajedla

(10. 9. 2015) Napajedla na Zlínsku ukončila obnovu centra města

   
 
 
 
 

Naše Napajedla-město pro život

(ČTK) - Napajedla na Zlínsku 4. září ukončila obnovu centra města. Třetí etapou radnice zakončila několikaletou úpravu veřejných ploch a komunikací v památkové zóně, řekla dnes ČTK starostka Irena Brabcová. Vydlážděno bylo nádvoří radnice, přibylo tam pódium, prostor bude sloužit různým akcím. Navazuje na něj upravená plocha před kinem, vedle radnice je nová parkovací plocha, změnou prošel i areál bývalých technických služeb. Slouží jako zázemí pro cyklisty, kteří jezdí podél řeky Moravy a Baťova kanálu.

Práce začaly na jaře, třetí etapa projektu Naše Napajedla-město pro život stála 24 milionů korun. "Předchozí dvě etapy stály také každá kolem 25 milionů korun. Asi 70 procent vždy pokryly dotace z Regionálního operačního programu," dodala starostka.

V centru města přibylo ploch pro kulturní akce a setkání veřejnosti. Cílem bylo podle Brabcové vytvořit klidové místo v sousedství parku, náměstí Napajedel je průjezdné a dost zatížené dopravou.

Upraven byl také nedaleký areál bývalých technických služeb, který slouží zejména cyklistům z hojně využívané cyklostezky. Areál nyní lemuje plot vyrobený ze zbytků kol. "Dohromady jsme posbírali asi 300 kol a z nich je plot vytvořen," uvedla starostka.

Sedmitisícové město opravilo v předchozích etapách parkovací plochy v centru, komunikace na náměstí, přemístilo pomník, rekonstruovala se například i Komenského ulice.

Doplněno Stavbaweb:
Autor: Architektonická kancelář Ing. arch. Pavel Šimeček
Projektant: Ing. Ladislav Alster, Projektová kancelář A-S

Dodavatel: Vodohospodářské stavby Javorník–CZ s.r.o.

Více informací o projektu a vizualizace najdete na stránkách města Napajedla.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

 
 
 
 
49.1715578
17.5119527
Naše Napajedla-město pro život

Naše Napajedla-město pro život
napajedla

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz