Návrh nové podoby mělnického náměstí Karla IV. uvidí lidé v lednu

Návrh nové podoby mělnického náměstí Karla IV. uvidí lidé v lednu

Náměstí Karla IV., 276 01 Mělník

(22. 12. 2016) Veřejná prezentace proběhne 11. ledna 2017.

   
 
 
 
 

Návrh nové podoby mělnického náměstí Karla IV. uvidí lidé v lednu

(ČTK) - Návrh nové podoby mělnického náměstí Karla IV. uvidí lidé v lednu na speciálních webových stránkách a také na radnici. Ta navíc uspořádá 11. ledna veřejnou prezentaci, kde se budou lidé vyjadřovat k celkovému pojetí a třeba i jednotlivým prvkům. ČTK to dnes řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill.

Město dlouhodobě plánuje kompletní proměnu náměstí včetně prostoru, který vznikne po zbourání takzvané budovy Amerika, které se také říká Hold či Teherán. Demoliční práce začnou zřejmě v roce 2018, budou stát zhruba 20 milionů korun. Další desítky milionů bude stát úprava náměstí. Na prostranství vznikne i park a dostatek parkovacích míst.

Návrh bude nejpozději od 1. ledna k vidění na webových stránkách http://www.melnik.cityupgrade.cz/. Na webu najdou lidé také kontakty, kam mohou zasílat své připomínky. Představená studie není konečná, znovu ji projedná vedení města s odborníky, počítá se i se zapracováním některých námětů veřejnosti.

Na náměstí má také v bývalém domě služeb vzniknout multifunkční knihovna, která bude sloužit i jako společenské centrum. Fungovat začne nejdříve za tři roky.

Doplněno Stavbaweb:
Město Mělník v roce 2014 vypsalo soutěž, jejím cílem byla odborná ideová příprava revitalizace celé lokality náměstí a návrh ideové koncepce asanace, návrh prostoru náměstí Karla IV. s důrazem na řešení úprav vlastní plochy náměstí a určení prostorového a hmotového řešení a regulačních prvků prostoru náměstí a návrh úprav nebo přestavby objektů VVS, DS, OS včetně jejich funkčního využití. Konečným cílem je revitalizace náměstí, vybudování životaschopné obchodní zóny s plným zázemím a pobytem obyvatel v celodenním provozu.
Vítězný návrh
Vítězný návrh na stránkách autorů - atelieru City Upgrade - najdete ZDE.
Informace o soutěži na revitalizaci náměstí najdete na stránkách
– města Mělník ZDE,
– ČKA ZDE.
Obnovu náměstí již v roce 2008 navrhla kancelář Chapman Taylor - jejich návrh naleznete ZDE.

Související články:

Obnova náměstí Karla IV. ve městě Mělník 10.11.2016
Náměstí Karla IV. v Mělníku 4.6.2015
Mělník chce do příštího června vědět, co s náměstím Karla IV. 
Soutěž: Územní plán a revitalizace náměstí v Mělníku 22.5.2013
Mělník dokončil obnovu náměstí Míru se středověkou studnou 23.5.2012
Mělníku se nabízí možnost rekonstrukce náměstí Karla IV. 13.10.2008

 
 
 
 
50.3511928
14.4768132
Návrh nové podoby mělnického náměstí Karla IV. uvidí lidé v lednu

Návrh nové podoby mělnického náměstí Karla IV. uvidí lidé v lednu
Náměstí Karla IV.
276 01 Mělník

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz