Nejen bistro

Nejen bistro

Praha-Karlín

(23. 10. 2015) mar.s architects

   
 
 
 
 

Nejen bistro

Nejen bistro se nachází v rozvíjející se pražské čtvrti Karlín, která byla v roce 2002 zasažena stoletou povodní. Tato událost se odráží v interiéru, kde stěny zasažené vodou zůstaly očištěny na cihelnou konstrukci, zbývající části jsou omítané. Hlavním motivem bistra je ale propojení restaurace s kuchyní. Vše tvoří jeden prostor, kde nic není utajeno. Stejně jako jídla je i interiér čistý bez zbytečných přísad, nic neschovává, snad jen průchod knihovnou. Během dne prosvětlené bistro se s příchodem noci mění díky trsům lehce žhnoucích „edisonek“ na intimní prostor stvořený k degustaci skvělých vín.

Očima investora: Nejen bistro je místem pro kteroukoli hodinu. Nabízí domácí jídla z čerstvých sezónních surovin, řemeslná vína i piva a speciality připravované v unikátním Josper grillu, který je srdcem podniku.

Autorská zpráva
Foto: Jakub Skokan, Martin Tůma/BoysPlayNice


Místo: Křižíkova 24, Praha-Karlín
Investor: Luxury Gastro, s.r.o.
Plocha: 155 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.0942752
14.4504303
Nejen bistro

Nejen bistro
Praha-Karlín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.