Nejkrásnějším nádražím v zemi je v Opava východ

Nejkrásnějším nádražím v zemi je v Opava východ

(13. 12. 2012) (ČTK) - Nejkrásnějším nádražím v zemi se letos stala nádražní budova Opava východ. Zvláštní cenu pro pohádková nádraží si z šestého ročníku soutěže odnesly stanice v Nemilkově na trati mezi Klatovy a Domažlicemi a zastávka v Mnichovicích nedaleko Prahy. Výsledky soutěže dnes v budově Senátu představili zástupci pořadatelské společnosti Asociace Entente Florale - Souznění.

 
 
 
 

Nejkrásnějším nádražím v zemi je v Opava východ

(ČTK) - Nejkrásnějším nádražím v zemi se letos stala nádražní budova Opava východ. Zvláštní cenu pro pohádková nádraží si z šestého ročníku soutěže odnesly stanice v Nemilkově na trati mezi Klatovy a Domažlicemi a zastávka v Mnichovicích nedaleko Prahy. Výsledky soutěže dnes v budově Senátu představili zástupci pořadatelské společnosti Asociace Entente Florale - Souznění.

Vlakové nádraží Opava východ (zdroj: Wikipedie)
Budova opavského východního nádraží byla postavena v roce 1851 podle návrhu architekta Ernesta Ehrenhause v pozdně klasicistním slohu
. Nachází se na odbočce někdejší Severní dráhy císaře Ferdinanda. Při nedávné rekonstrukci, která navenek zachovala původní ráz budovy, přibyly nové pokladny, digitalizované informační centrum a podchod propojující nástupiště a Těšínskou ulici, popsalo vítěznou budovu na svých internetových stránkách pořádající sdružení.

Kromě vítězů jednotlivých kategorií byly oceněni finalisté soutěže. Mezi ně se probojovaly nádražní budovy v Bělé nad Radbůzou, České Třebové, Jindřichově Hradci, Luhačovicích, Mariánských lázních, Šumperku a v Telči. Hlasovalo přes 8500 lidí.

Minulé ročníky soutěže o nejkrásnější nádraží vyhrály Uherské Hradiště, Ostroměř u Hořic, Trutnov a Zahrádky u České Lípy a Choceň. V Česku existuje na 2500 zastávek na kterých se nachází zhruba 8000 budov nádraží a dalších železničních staveb.

Občanské sdružení pořádá soutěž od roku 2007, spolupracují s ním například Plzeňská dráha, České dráhy, Jindřichohradecké místní dráhy, Správa železniční dopravní cesty, Posázavský Pacifik nebo občanské sdružení ŽelPage.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz