Němci postaví údajně nejšikmější věž světa

Němci postaví údajně nejšikmější věž světa

(28. 1. 2014) (ČTK) - V německé spolkové zemi Durynsko má být postavena nejnakloněnější budova světa. Vyhlídková věž vysoká přes 70 metrů bude vychýlena o 23,5 stupně na jih, informoval deník Die Welt. Autorem projektu je Architekturbüro Bießmann+Büttner (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Němci postaví údajně nejšikmější věž světa

(ČTK) - V německé spolkové zemi Durynsko má být postavena nejnakloněnější budova světa. Vyhlídková věž vysoká přes 70 metrů bude vychýlena o 23,5 stupně na jih, informoval deník Die Welt. Autorem projektu je Architekturbüro Bießmann+Büttner (doplněno Stavbaweb).

Vyhlídková věž má být postavena na vrcholku 751 metrů vysokého kopce Hohe Geba v pohoří Rhön, kam má přilákat více turistů. Realizace projektu, jenž zahrnuje také obří skluzavku nebo zážitkové centrum, přijde na 14 milionů eur (přes 385 milionů korun).

Stavět by se mělo začít už letos a první návštěvníky by atrakce měla přivítat v roce 2016.

V Guinnessově knize rekordů je nyní jako nejnakloněnější budova světa, s náklonem 18 stupňů, zapsán věžový dům Capital Gate v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Slavná šikmá věž v Pise je od zemské osy vychýlena o zhruba čtyři stupně.Vizualizace: Bießmann+Büttner
Zdroj foto: MDR/Architekturbüro Bießmann+Büttner Schmalkalden


Bießmann + Büttner

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz