Nominace Ceny Mies van der Rohe

Nominace Ceny Mies van der Rohe

(27. 1. 2022) Českou republiku zastupuje Revitalizace pražských náplavek od architekta Petra Jandy

   
 
 
 
 

Nominace Ceny Mies van der Rohe

Evropská komise a Fundació Mies van der Rohe oznámily 40 nominovaných staveb, které budou soutěžit o Cenu Evropské unie za současnou architekturu 2022 – Mies van der Rohe Award.


Díla zařazená do užšího výběru se nacházejí v 18 zemích Evropy, po pěti jich má Rakousko, Francie a Španělsko. Tři stavby byly postaveny v Belgii, Německu a ve Spojeném království. Dánsko, Finsko, Polsko a Portugalsko mají v užším výběru dvě díla. Česká republika, Řecko, Maďarsko, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Rumunsko a Slovinsko mají po jedné realizaci.
 
Ve výběru 40 realizací je devět z nich s funkcí kolektivního bydlení. Dále sedm kulturních budov, šest budov, které slouží pro vzdělávání, čtyři urbanistické práce a dvě stavby pro sport.

Českou republiku zastupuje Revitalizace pražských náplavek od architekta Petra Jandy.

Tisková zpráva

Cena se uděluje každé dva roky stavbám dokončeným v předchozích dvou letech, tentokrát výjimečně po 2,5 roku. Cílem je dosáhnout pochopení transformace prostředí, poznat a ocenit inovace v oblasti architektury a upozornit na přínos architektů při vývoji nových myšlenek. Zároveň také ocenit podporu jejich klientů.

Porota: Tatiana Bilbao, předsedkyně, Francesca Ferguson, Mia Hägg, Triin Ojari, Georg Pendl, Spiros Pengas a Marcel Smets.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz