Díla zařazená do užšího výběru se nacházejí v 18 zemích Evropy, po pěti jich má Rakousko, Francie a Španělsko. Tři stavby byly postaveny v Belgii, Německu a ve Spojeném království. Dánsko, Finsko, Polsko a Portugalsko mají v užším výběru dvě díla. Česká republika, Řecko, Maďarsko, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Rumunsko a Slovinsko mají po jedné realizaci.
Ve výběru 40 realizací je devět z nich s funkcí kolektivního bydlení. Dále sedm kulturních budov, šest budov, které slouží pro vzdělávání, čtyři urbanistické práce a dvě stavby pro sport.
Českou republiku zastupuje Revitalizace pražských náplavek od architekta Petra Jandy.
Tisková zpráva
Cena se uděluje každé dva roky stavbám dokončeným v předchozích dvou letech, tentokrát výjimečně po 2,5 roku. Cílem je dosáhnout pochopení transformace prostředí, poznat a ocenit inovace v oblasti architektury a upozornit na přínos architektů při vývoji nových myšlenek. Zároveň také ocenit podporu jejich klientů.
Porota: Tatiana Bilbao, předsedkyně, Francesca Ferguson, Mia Hägg, Triin Ojari, Georg Pendl, Spiros Pengas a Marcel Smets.
Porota: Tatiana Bilbao, předsedkyně, Francesca Ferguson, Mia Hägg, Triin Ojari, Georg Pendl, Spiros Pengas a Marcel Smets.
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.