Nová administrativní budova S9 Florenc

Nová administrativní budova S9 Florenc

(11. 9. 2012) (ČTK) - Developerská společnost J&T Real Estate ze skupiny J&T zahájí ještě letos v Praze na Florenci výstavbu nové kancelářské budovy s názvem S9 Florenc. Celková investice bude činit asi 130 milionů korun. Dokončení výstavby plánuje firma na začátek roku 2014. Zástupci J&T Real Estate to oznámili na tiskové konferenci.Autorem projektu je ateliér Qarta Architektura (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nová administrativní budova S9 Florenc

(ČTK) - Developerská společnost J&T Real Estate ze skupiny J&T zahájí ještě letos v Praze na Florenci výstavbu nové kancelářské budovy s názvem S9 Florenc. Celková investice bude činit asi 130 milionů korun. Dokončení výstavby plánuje firma na začátek roku 2014. Zástupci J&T Real Estate to oznámili na tiskové konferenci.Autorem projektu je ateliér Qarta Architektura (doplněno Stavbaweb).


Vizualizace S9 Florenc - ateliér Qarta Architektura

Budova vyroste na místě činžovního domu, který byl po povodních v roce 2002 stržen. S9 Florenc nabídne po dokončení 2700 metrů čtverečních kancelářských ploch. J&T Real Estate počítá s tím, že budovu v budoucnu prodá, uvedl obchodní ředitel J&T Real Estate Martin Kodeš.

J&T začíná stavbu spekulativně, tedy bez předem sjednaných nájemců. Menší velikostí svého projektu na Florenci chce J&T zaujmout určitý typ firem. "Svých charakterem i velikostí se jedná o budovu předurčenou pro sebevědomou firmu, která nechce zapadnout mezi mnoha ostatními," uvedl vedoucí oddělení kancelářských nemovitostí realitní poradenské firmy Jones Lang LaSalle Eduard Forejt.

Nedaleko Florence už stojí řada dalších kancelářských budov, v lokalitě staví aktuálně obří kancelářskou budovu také skupina Penta. Její projekt Florentinum bude stát kolem pěti miliard korun, stavba nabídne k pronájmu 49.000 metrů čtverečních kanceláří.

Hodnota nemovitostního portfolia J&T Real Estate činila na konci loňského roku přibližně 671 milionů eur, tedy asi 17 miliard korun. Firma chce dlouhodobě stavět například v Praze u Invalidovny. Původní projekt na výstavbu obchodního centra Rustonka, ale nyní developer mění. Obchodů má být místě bývalých Pražských strojíren nakonec méně, prim budou hrát kanceláře, řekl dnes ČTK obchodní šéf J&T Real Estate Kodeš.

Zcela jinak také nakonec dopadl další pražský projekt J&T Real Estate na komplex výškových kancelářských budov s názvem Tower City Holešovice. "Dostali jsme dobrou nabídku, takže jsme projekt prodali," poznamenal Kodeš.

Pražský kancelářský trh ve druhém čtvrtletí zrychlil pokles. Ve srovnání se stejným obdobím před rokem si firmy pronajaly o 29 procent kanceláří méně, mezičtvrtletně se trh snížil o 11 procent.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz