Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

(22. 5. 2012) Autorem návrhu nové budovy je studio Pelčák a partner architekti.

 
 
 
 

Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Autorem návrhu nové budovy je studio Pelčák a partner architekti.

Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně - autorem návrhu je studio Pelčák a partner architekt Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně - autorem návrhu je studio Pelčák a partner architekt

Budova filozofické fakulty v Brně se mění v suť, nahradí ji nová

Brno 21. května (ČTK) - V hromadu suti se postupně mění jedna z budov v areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od začátku dubna stavebníci postupně vybourávali příčky a rozebírali střechu. V neděli nastoupila těžká demoliční technika. Na místě nynějšího traktu B2 vyroste nová budova se šesti nadzemními a dvěma suterénními podlažími, řekla dnes ČTK mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Náklady na stavební práce činí 222,5 milionu korun. Celkové náklady projektu nazvaného Centrum podpory humanitních věd (CARLA) dosáhnou 470 milionů korun. Původní projekt počítal s částkou ještě o 100 milionů vyšší, univerzita ale v tendru dostala nižší nabídku. Většinu peněz získala škola z Evropské unie.

V suterénu nové budovy získá fakulta parkoviště a depozitář knih propojený se sousední fakultní knihovnou. V nadzemních podlažích budou učebny a zázemí pro doktorandy.

Součástí projektu je také oprava dalších budov a úprava nádvoří. Rekonstrukce skončí v srpnu 2014. Fakulta potřebovala zásadní rekonstrukci již řadu let. Politici peníze opakovaně slíbili, ale nikdy neposkytli. Trakt B2 byl kvůli havarijnímu stavu dlouhodobě uzavřený.

Brněnská filozofická fakulta sídlí v nesourodém souboru budov nedaleko centra města. Chodby i učebny některých kateder vypadají stejně jako před 30 lety.

Oprava čeká také sousední budovy A a B1 z druhé poloviny 19. století. Původně sloužily městskému sirotčinci. Fakulta je začala postupně využívat v letech 1919 až 1923. Objekt B2 vznikl v roce 1922 jako dočasná stavba a měl být do deseti let nahrazen novou budovou. Nakonec sloužil až donedávna.

Související články:
Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně 13.1.2011
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz