Nová lávka přes Labe v Hradci Králové má být 100 metrů dlouhá

Nová lávka přes Labe v Hradci Králové má být 100 metrů dlouhá

(25. 4. 2014) (ČTK) - Nová lávka přes řeku Labe u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové by měla mít lanovou konstrukci s ocelovými žebry, kterou doplní železobetonová plocha pro chodce. Lávka umístěná na trojici nosných pilířů by měla být zhruba 100 metrů dlouhá.

 
 
 
 

Nová lávka přes Labe v Hradci Králové má být 100 metrů dlouhá

(ČTK) - Nová lávka přes řeku Labe u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové by měla mít lanovou konstrukci s ocelovými žebry, kterou doplní železobetonová plocha pro chodce. Lávka umístěná na trojici nosných pilířů by měla být zhruba 100 metrů dlouhá.


Vítěze soutěže potvrdili na svém jednání hradečtí radní, vítězný návrh ještě budou zřejmě v červnu schvalovat zastupitelé. Novinářům to řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich.
 
Zastupitelstvo následně rozhodne o zadání projektové dokumentace. „Počítáme, že to projektování by trvalo minimálně rok. Potom by byl výběr dodavatele stavby, která by měla trvat také zhruba rok," řekl Vedlich. V soutěži, do které bylo doručeno 32 návrhů, vyhrála studie, na které pracovali Libor Kábrt, Gabriela Elichová, Martin Elich a Jiří Jachan.
 
Vítězný návrh podle porotců jako jeden z mála řeší komplexně obě předmostí, respektuje průběžné nábřežní trasy a odstraňuje nevhodné bariéry. Kladem je také mimoúrovňové řešení cyklistické dopravy po obou březích, protože cyklotrasy vedou pod lávkou. Návrh také neruší pohled na panorama města. Podle odhadů by nová lávka mohla stát zhruba 34 miliónů korun.
 
Hradec Králové usiluje o výstavbu lávky pro pěší a cyklisty více než deset let, lávka má propojit lokalitu Šimkových sadů a kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 vybudovala pěší bulvár téměř za 23 miliónů korun. Na něj měla navázat lávka. Podle původního projektu ale bylo nutné pokácet jeden dub na nábřeží Labe, proti čemuž úspěšně protestovali ochránci přírody.
 
Doplněno Stavbaweb:
Výsledky soutěže najdete zde.

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz