Nová městská sportovní hala v Bohumíně

Nová městská sportovní hala v Bohumíně

(20. 5. 2014) (ČTK) - V Bohumíně na Karvinsku se v září otevře nová městská sportovní hala za zhruba 50 milionů korun bez DPH. Ocelová konstrukce i přístavba pro šatny a sociální zázemí už stojí a dělníci pracují hlavně uvnitř objektu. Před dokončením je například tribuna pro 180 diváků, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová. Autorem studie haly je architekt Jaroslav Kunetek, projektovou dokumentaci zpracoval ATELIER 38, hlavním dodavatelem stavby je Sdružení SH Bohumín, RIDERA S – RIDERA B, Ridera Stavební a. s.

 
 
 
 

Nová městská sportovní hala v Bohumíně

(ČTK) - V Bohumíně na Karvinsku se v září otevře nová městská sportovní hala za zhruba 50 milionů korun bez DPH. Ocelová konstrukce i přístavba pro šatny a sociální zázemí už stojí a dělníci pracují hlavně uvnitř objektu. Před dokončením je například tribuna pro 180 diváků, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová. Autorem studie haly je architekt Jaroslav Kunetek, projektovou dokumentaci zpracoval ATELIER 38, hlavním dodavatelem stavby je Sdružení SH Bohumín, RIDERA S – RIDERA B, Ridera Stavební a. s.Městská společnost Bospor už nabízí hřiště v budované hale k pronájmu. Zájem je podle Balcarové velký, některé časy a termíny jsou už vyprodány. "Nejprve jsme oslovili bohumínská sportovní sdružení a jednoty a pak i ta v okolí. Momentálně jsou vyprodány odpolední termíny pro florbal, badminton a tenis, menší zájem je zatím o hřiště s umělou trávou," uvedl ředitel společnosti Jan Rozsypal.

Podle něj ale někteří zájemci o pronájem čekají až na dokončení haly, aby si ji mohli nejprve prohlédnout. "O pronájem se může přihlásit v tuto chvíli kdokoli, třeba amatérské skupinky sportovců, kteří si chtějí zahrát na kvalitním povrchu," uvedl Rozsypal.

Otevření haly je plánováno na září a hned po jejím dokončení v ní bude florbalový turnaj žen, který se uskuteční 6. a 7. září. "Týden před začátkem ženské florbalové extraligy se v Bohumíně utká hned šest týmů z celé České republiky. Pro ženy to bude poslední příprava před startem mistrovské soutěže," uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl (ČSSD). Diváci uvidí například tým české reprezentace nebo mistrovský celek 1. SC WOOW Vítkovice, do města dorazí na 80 florbalistek. "Florbal je v Bohumíně velice populární a organizátoři doufají, že vzbudí větší zájem o tento sport také mezi děvčaty," podotkl Bruzl.


Doplněno Stavbaweb:
Investor: Město Bohumín
Autor studie: Jaroslav Kunetek
Projektová dokumentace: ATELIER 38 s. r. o.
Generální dodavatel: Sdružení SH Bohumín, RIDERA S – RIDERA B, Ridera Stavební a. s.
Dodavatel ocelové konstrukce a opláštění: FEMONT OPAVA s. r. o.
Termíny: 10/2013 - 8/2014

Nová hala se staví na ploše 3715 metrů čtverečních, v místě bývalého kynologického hřiště vedle zdejšího Penzionu ve věži a aquacentra.
Investorem stavby za 48 miliónů korun bez DPH je město. Hala vzniká na ploše 3715 metrů čtverečních. Na její výstavbu, která odstartovala vloni v říjnu, si město vzalo 50miliónový úvěr.
Bohumínská hala nabídne sportovcům čtyři hřiště, a to tenisový kurt, dvě sportoviště o velikosti 40 krát 20 metrů s umělým trávníkem a polyuretanovým povrchem pro sálové sporty a také sportovní sál pro badminton, zumbu či aerobik. Jednotlivá hřiště od sebe budou oddělovat spouštěcí sítě vysoké šest až sedm metrů. Sportovci zde najdou deset šaten a pět sociálních zařízení. Samozřejmostí je recepce, která bude uvnitř haly.

Před areálem haly přibude 19 parkovacích míst a 24 stromů. V případě zápasů budou moci návštěvníci využít parkovací stání u aquacentra či zimního stadionu. V blízkosti haly na nově vzniklé i pojmenované Sportovní ulici je v plánu ještě jedno parkoviště s kapacitou 74 míst ze zatravňovací dlažby. Náklady na jeho vybudování budou asi 4 miliony korun. Realizace je naplánováno do dvou etap. První etapa s asi 45 parkovacími místy by se mohla realizovat už letos, další pak v příštím roce. Na parkovišti bude vysázeno i dvanáct nových stromů.

Stavbu tvoří montovaná hala s lehkou zateplenou konstrukcí bez oken a sedlovou střechou. Hlavní objem sportovní haly (halový objekt), který zastřešuje hrací plochy, je tvořen systémem ocelových montovaných vazníků. Obvodový plášť a střecha sportovní haly je ze sendvičových lakovaných PUR panelů.

Související články:
Nová víceúčelová sportovní hala v Bohumíně 18.4.2013


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz