Nová rozhledna v Kopřivnici

Nová rozhledna v Kopřivnici

(19. 7. 2012) Třináctimetrová dřevěná věž se třemi vyhlídkovými plošinami, jejíž montáž právě v těchto dnech probíhá, nahradí zchátralou Bezručovu vyhlídku na Brdech.

 
 
 
 

Nová rozhledna v Kopřivnici

Třináctimetrová dřevěná věž se třemi vyhlídkovými plošinami, jejíž montáž právě v těchto dnech probíhá, nahradí zchátralou Bezručovu vyhlídku na Brdech.

Nová rozhledna v Kopřivnici. Stavbou byla pověřena stavební firma Stavitelství Daniel Stryk, s. r. o., která zahájila stavební práce v polovině června.
Kopřivnice (Novojičínsko) - (ČTK) -
Nová rozhledna vzniká v těchto dnech na vrchu Brdy u Kopřivnice na Novojičínsku. Bude vysoká 13 metrů a lidé se z ní budou moci rozhlédnout už začátkem srpna. ČTK o tom informovala kopřivnická mluvčí Lucie Petříčková.
Původní, zchátralá Bezručova vyhlídka.
Rozhledna vzniká na místě zchátralé Bezručovy vyhlídky, která musela být stržena. "Náklady na stavbu budou něco přes jeden milion korun. Kopřivnici se podařilo získat více než osmisettisícovou dotaci z Programu rozvoje venkova, spoluúčast města by měla být něco přes 200.000," řekla Petříčková.

Rozhledna bude dřevěná a budou na ní tři vyhlídkové plošiny. Vyhlídka bude volně přístupná. Otevřená bude pravděpodobně celoročně, provozní řád město zpracovává.

Mluvčí uvedla, že stavba je součástí projektu Příměstský les Šostýn. Kromě rozhledny už vznikly dva dřevěné přístřešky: na Janíkově sedle a u rybníka pod zříceninou hradu Šostýn. "Od hradu je to k nové rozhledně asi 15 minut, takže obojí lze navštívit během krásné procházky. Už o víkendu na kopec chodila spousta lidí, kteří se přišli podívat, co se tam staví," řekla Petříčková.

zdroj obr.: Město Kopřivnice
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz