Nová škola Chýně

Nová škola Chýně

(2. 3. 2016) Druhý oceněný soutěžní návrh týmu Andrea Ambrovičová, Juraj Mikulaj, Jana Matlovičová, Radoslav Kurucz.

   
 
 
 
 

Nová škola Chýně

Nová škola Chýně je školou 21. storočia - miestom novej kultúry vzdelávania. Naša škola svojich žiakov nestráži a nepoučuje – naopak, nabáda ich k tomu, aby individuálne objavovali svet, aby sa učili sociálnej zodpovednosti, ochote pomáhať druhým a rozvíjali svoj zmysel pre vzťahy v spoločnosti. Škola ponúka priestory pre rozmanité formy výuky, ale je aj miestom pre zážitky z iných sfér života. Architektúra aktívne vstupuje do vzťahu žiak – učiteľ – rodič a stáva sa tak jeho plnohodnotnou zložkou.

Urbanistická koncepcia školy je kompaktná a jasne čitateľná, čo prispieva k optimalizácii prevádzky a stavebných nákladov.

Prevádzkovo je stavba rozdelená podľa funkcie do jednotlivých pavilónov, ktoré vzájomne spája ústredný objekt - centrum školy/obce.
Pavilóny s triedami I. a II.stupňa sa orientujú do parku pred školou. Objekty telocvične a bazénu tvoria väčšie stavebné objemy, preto sú umiestnené vo vnútri areálu a čiastočne zapustené do terénu, ktorý sa tu zvažuje.
Autorská zpráva

Projekt získal druhé místo v architektonické soutěži

 
Nová škola Chýně - mezinárodní jednokolová veřejná projektová architektonická soutěž
Předmětem soutěže bylo zhotovení návrhu nové základní školy, která bude umístěna v rozvíjející se části obce Chýně (Středočeský kraj, okres Praha-Západ). Základní škola by měla kromě vzdělávání dětí sloužit i jako společenské a kulturní centrum místa a zajistit prostor pro setkávání oficiálních i neoficiálních komunitních skupin.
Vyhlašovatel: Obec Chýně u Hostivic

Porota: Mgr. Anna Chvojková – starostka obce, Ing. Petra Vacková – místostarostka, Ing. arch. MgA. Pavel Nasadil, Mag.Arch., M.Arch.II Gabu Heindl, Ing. arch. Martina Buřičová, Mgr. Ing. Petr Štěpánek, Ing. arch. Ondřej Píhrt
Datum konání soutěže 25. 2. 2015 - 29. 4. 2015; výsledky byly zveřejněny 19. 5. 2015
Počet odevzdaných návrhů: 64

První místo: Atelier CMJN/ François Lepeytre, Gaël Brulé, Hector Hernandez (Paříž/Francie)
Druhé místo: Andrea Ambrovičová, Radoslav Kurucz, Jana Matlovičová, Juraj Mikulaj (Bratislava/Slovensko)
Třetí místo: Martin Neruda, Jana Šťastná, Zuzana Boháčová (Praha)
Odměna: Tomáš Kozelský, Viktor Odstrčilík, Alexandra Georgescu, Victor Quiros, Tomáš Vižálek, Jaroslav Vokál, Miroslava Šešulková, Ondřej Mráz, Leo Odstrčilík (Brno)
Odměna: SLLA / Michal Sulo, Miriam Lišková, Lucia Kostrubová (Bratislava)

 
Související články:
Soutěž Nová škola Chýně 27. 2. 2015
Nová škola v Chýni  18.11.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2015

Objem a plocha

Užitná plocha [m²]: 5476,8

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz