Nová škola v Chýni

Nová škola v Chýni

(18. 11. 2015) Čeká se na dotaci.

   
 
 
 
 

Nová škola v Chýni

(ČTK) - Stavba nové školy v Chýni u Prahy za 140 milionů korun může v případě přidělení dotace začít v červnu. Nyní obec připravuje podklady pro stavební povolení. Kromě zhruba dvacítky tříd má mít škola jídelnu, kuchyni a dvě tělocvičny. ČTK o tom informovala starostka Chýně Anna Chvojková. Škola bude až pro 570 žáků.

Na podobu školy vypsalo vedení obce architektonickou soutěž. Sešlo se přes 60 návrhů, ten vítězný připravil francouzský tým. Projekt na školu už je připravený a Chýně požádala o dotaci na ministerstvu financí. "Obec má přislíbenu částku ve výši 70 procent výdajů na stavební část projektu," uvedla starostka.

Chýně patří mezi rychle se rozvíjející obce v okolí Prahy, kde často přestává stačit kapacita škol, má také jeden z nejnižších věkových průměrů v zemi, 32,6 roku, rodí se tam kolem 50 dětí ročně a místa ve škole nestačí.

Součástí školy by v budoucnu mohl být i bazén. Mimo dobu školního vyučování, kdy by byl využíván v hodinách tělocviku, by měl být přístupný i veřejnosti. Tento plán ale není součástí aktuálně připravované stavby.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem vítězného projektu je atelier CMJN/ François Lepeytre, Gaël Brulé ve spolupráci s Hectorem Hernandezem.
Veškeré informace i výsledky mezinárodní jednokolové veřejné projektové architektonické soutěže najdete zde: www.novaskolachyne.cz

Související články:
Soutěž Nová škola Chýně  27. 2. 2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz