Nová Terasa v Košicích

Nová Terasa v Košicích

Košice

(9. 9. 2021) Vallo Sadovský Architekti

   
 
 
 
 

Nová Terasa v Košicích

Koncepce řešení obytného souboru vycházela z první fáze urbanistického celku Nová Terasa. Projekt má dvě části: osm domů s 210 byty, druhou s řadovými rodinnými domy. Urbanistická struktura bytových domů je jednoduchá, zachovává poloveřejné prostory, které odlišují novou městskou strukturu od původního sídliště. Čtveřice bytových domů jsou vůči sobě posunuté do rastru šachovnice tak, aby mezi sebou vytvořily atraktivnější plochy. Mezi domy prochází lineární park. Každý dům má vlastní vnitroblok. V návrhu jsme vytvořili různé typy tohoto prostoru – od uzavřeného dvora se zahrádkami až po vnitroblok s parkovou úpravou. Na všech jsou kromě zeleně také zpevněné plochy pro různé aktivity.


Autorská zpráva
Foto: Pavel Kudiváni

Autoři: Matúš Vallo, Oliver Sadovský, Branislav Husárik, Peter Janeček, Mateja Vonkomerová, Silvia Rosíková
Zahradní architekti: Landscape Laboratórium architektúry krajiny – Michal Marcinov, Andrej Badin, Anna Kvasniaková, Karin Tajtiová, Andrej Morávek
Plocha pozemku: 27 590 m2
Zastavěná plocha: 5899 m2
Celková podlažní plocha: 15 020 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
48.7163857
21.2610746
Nová Terasa v Košicích

Nová Terasa v Košicích
Košice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz