Nová Terasa v Košicích

Nová Terasa v Košicích

Košice

(9. 9. 2021) Vallo Sadovský Architekti

   
 
 
 
 

Nová Terasa v Košicích

Koncepce řešení obytného souboru vycházela z první fáze urbanistického celku Nová Terasa. Projekt má dvě části: osm domů s 210 byty, druhou s řadovými rodinnými domy. Urbanistická struktura bytových domů je jednoduchá, zachovává poloveřejné prostory, které odlišují novou městskou strukturu od původního sídliště. Čtveřice bytových domů jsou vůči sobě posunuté do rastru šachovnice tak, aby mezi sebou vytvořily atraktivnější plochy. Mezi domy prochází lineární park. Každý dům má vlastní vnitroblok. V návrhu jsme vytvořili různé typy tohoto prostoru – od uzavřeného dvora se zahrádkami až po vnitroblok s parkovou úpravou. Na všech jsou kromě zeleně také zpevněné plochy pro různé aktivity.


Autorská zpráva
Foto: Pavel Kudiváni

Autoři: Matúš Vallo, Oliver Sadovský, Branislav Husárik, Peter Janeček, Mateja Vonkomerová, Silvia Rosíková
Zahradní architekti: Landscape Laboratórium architektúry krajiny – Michal Marcinov, Andrej Badin, Anna Kvasniaková, Karin Tajtiová, Andrej Morávek
Plocha pozemku: 27 590 m2
Zastavěná plocha: 5899 m2
Celková podlažní plocha: 15 020 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
48.7163857
21.2610746
Nová Terasa v Košicích

Nová Terasa v Košicích
Košice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz