Nová tělocvična benešovského gymnázia

Nová tělocvična benešovského gymnázia

(26. 7. 2012) Novorenesanční budova gymnázia vznikla v letech 1905 až 1907 podle plánů architekta Karla Dondy. Nová moderní tělocvična vznikne ve vnitrobloku dvora  gymnaziální budovy a měla by citlivě doplnit okolní zástavbu. Bude to samostatný objekt se vstupem z východní strany, který by měl být výhledově přístupný z gymnázia propojovací chodbou. Hlavním prostorem bude vlastní tělocvična o rozměrech 19 krát 31 krát sedm metrů. V čelní nižší části budou umístěny šatny, hygienické zázemí, sklady nářadí, kabinety vyučujících, vrátnice a technologická místnost.

 
 
 
 

Nová tělocvična benešovského gymnázia

Novorenesanční budova gymnázia vznikla v letech 1905 až 1907 podle plánů architekta Karla Dondy. Nová moderní tělocvična vznikne ve vnitrobloku dvora  gymnaziální budovy a měla by citlivě doplnit okolní zástavbu. Bude to samostatný objekt se vstupem z východní strany, který by měl být výhledově přístupný z gymnázia propojovací chodbou. Hlavním prostorem bude vlastní tělocvična o rozměrech 19 krát 31 krát sedm metrů. V čelní nižší části budou umístěny šatny, hygienické zázemí, sklady nářadí, kabinety vyučujících, vrátnice a technologická místnost.

Nová tělocvična ve vnitrobloku benešovského gymnázia
Benešovské gymnázium se dočká tělocvičny za 40 milionů korun

(ČTK) - Benešovské gymnázium se dočká nové tělocvičny. Stavba si vyžádá 40 milionů korun a bude hrazena z rozpočtu Středočeského kraje. Dosavadní prostory pro sportování studentů pocházejí ještě z Rakouska-Uherska a jsou nevyhovující, řekl ČTK místostarosta Tomáš Podhola (Volba pro město).

"Je to vlastně větší třída. To v dnešní době nemůžeme považovat za tělocvičnu,"
zhodnotil Podhola místnost pod aulou v prvním patře, kterou benešovští studenti využívají k hodinám tělocviku.

Výstavba by měla začít letos na podzim nebo nejpozději na jaře příštího roku a měla by trvat osm měsíců. "Tělocvična bude jako všechna naše sportovní zařízení sloužit dopoledne školám a odpoledne a večer veřejnosti," dodal Podhola.

Historie gymnázia
je úzce spjata s tradicí piaristického řádu a piaristického školství v Benešově. Úplné počátky spadají do roku 1676, kdy chtěl hrabě Jiří Ludvík ze Sinzendorfu, majitel konopišťského panství, založit v Benešově piaristickou kolej, ale z finančních důvodů se záměr nezdařil. První piaristé přišli do Benešova v roce 1704 a v roce 1705 začala stavba piaristické koleje. Na konci 19. století se začalo uvažovat o stavbě nové školy, protože prostory piaristické koleje už nevyhovovaly. Novorenesanční budova gymnázia vznikla v letech 1905 až 1907 podle plánů architekta Karla Dondy.

Doplněno Stavbaweb:

Dokumentaci pro stavební povolení vypracoval
VMS projekt, zda je i autorem projektu se Stavbawebu nepodařilo zjistit.

Nová tělocvična ve vnitrobloku benešovského gymnázia

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz