Novorenesanční budova gymnázia vznikla v letech 1905 až 1907 podle plánů architekta Karla Dondy. Nová moderní tělocvična vznikne ve vnitrobloku dvora gymnaziální budovy a měla by citlivě doplnit okolní zástavbu. Bude to samostatný objekt se vstupem z východní strany, který by měl být výhledově přístupný z gymnázia propojovací chodbou. Hlavním prostorem bude vlastní tělocvična o rozměrech 19 krát 31 krát sedm metrů. V čelní nižší části budou umístěny šatny, hygienické zázemí, sklady nářadí, kabinety vyučujících, vrátnice a technologická místnost.
Benešovské gymnázium se dočká tělocvičny za 40 milionů korun
(ČTK) – Benešovské gymnázium se dočká nové tělocvičny. Stavba si vyžádá 40 milionů korun a bude hrazena z rozpočtu Středočeského kraje. Dosavadní prostory pro sportování studentů pocházejí ještě z Rakouska-Uherska a jsou nevyhovující, řekl ČTK místostarosta Tomáš Podhola (Volba pro město).
"Je to vlastně větší třída. To v dnešní době nemůžeme považovat za tělocvičnu," zhodnotil Podhola místnost pod aulou v prvním patře, kterou benešovští studenti využívají k hodinám tělocviku.
Výstavba by měla začít letos na podzim nebo nejpozději na jaře příštího roku a měla by trvat osm měsíců. "Tělocvična bude jako všechna naše sportovní zařízení sloužit dopoledne školám a odpoledne a večer veřejnosti," dodal Podhola.
Historie gymnázia je úzce spjata s tradicí piaristického řádu a piaristického školství v Benešově. Úplné počátky spadají do roku 1676, kdy chtěl hrabě Jiří Ludvík ze Sinzendorfu, majitel konopišťského panství, založit v Benešově piaristickou kolej, ale z finančních důvodů se záměr nezdařil. První piaristé přišli do Benešova v roce 1704 a v roce 1705 začala stavba piaristické koleje. Na konci 19. století se začalo uvažovat o stavbě nové školy, protože prostory piaristické koleje už nevyhovovaly. Novorenesanční budova gymnázia vznikla v letech 1905 až 1907 podle plánů architekta Karla Dondy.
Doplněno Stavbaweb:
Dokumentaci pro stavební povolení vypracoval VMS projekt, zda je i autorem projektu se Stavbawebu nepodařilo zjistit.
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…
Velmi pěkné ale pro člověka pracujícího rukama nedostupné.