Nové Champs-Élysées

Nové Champs-Élysées

(11. 4. 2019) Architekt představil zelenější Champs-Élysées, v zimě s kluzištěm

   
 
 
 
 

Nové Champs-Élysées

(ČTK) - Slavná pařížská třída Champs-Élysées by se do roku 2024 mohla výrazně proměnit. Podle návrhu, který ve francouzské metropoli představil architekt Philippe Chiambaretta, z ní zmizí auta a přibude zeleně a vodních prvků. V okolí Vítězného oblouku na místě dnešního rušného kruhového objezdu má v zimě podle jeho představ vzniknout kluziště a v létě umělá pláž podobně jako na nábřeží Seiny.

Na Chiambarettu se obrátil Výbor pro Champs-Élysées, což je více než 100 let stará nezisková organizace, jejímž cílem je propagace a rozvoj tohoto známého bulváru. Výbor chtěl mimo jiné zlepšit nevalnou pověst Elysejských polí u veřejnosti.

"Zvažuje proto i změnu nabídky trávení volného času na této třídě - méně luxusu a více kultury," napsal server Cnews.fr.

Návrh výbor předloží radnici a také kandidátům v komunálních volbách příští rok.

Dva kilometry dlouhá a 70 metrů široká ulice, táhnoucí se od náměstí Svornosti k Vítěznému oblouku a lemovaná značkovými obchody a kavárnami, je oblíbeným cílem turistů. Třetina Pařížanů ji ale podle nedávného průzkumu veřejného mínění za nekrásnější třídu světa nepovažuje.

Doplněno Stavbaweb:
Vizualizace najdete ZDE.
PCA–STREAM - Philippe Chiambaretta Architecte

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
48.8698
2.3076
Nové Champs-Élysées

Nové Champs-Élysées

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz