Nové řešení okapů pro minimalistický design staveb

Nové řešení okapů pro minimalistický design staveb

(23. 11. 2021) Ruukki představuje skrytý okapový systém Siba Modern

   
 
 
 
 

Nové řešení okapů pro minimalistický design staveb

Tradiční výrobce kvalitních střešních krytin společnost Ruukki zařadil nově do své nabídky skrytý okapový systém Siba Modern. Jedná se o jedinečné designové řešení soustavy okapů, které dokonale ladí s celkovým pojetím moderní střechy na současných minimalistických domech. Tento nový systém navazuje a doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba. Předností nového řešení je možnost bezpečně skrýt svodové trubky nejen uvnitř fasády, ale i žlaby pod estetickými krycími panely.

Aktuální trendy v současné architektuře inspirovaly společnost Ruukki k vývoji moderního a efektivního skrytého okapového systému Siba Modern. Systém Siba Modern doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba.

„Ne vždy se architektům hodí do jejich návrhů tak dominantní zakulacený prvek, jaký představují klasické okapové žleby. Siba Modern posouvá možnosti elegance a propracování detailů o pořádný kus kupředu a je tím pravým řešením pro každého, kdo si potrpí na precizní estetické detaily a kvalitu provedení,” vysvětluje marketingový manažer Ruukki, Jan Hála.

Nový systém je k dispozici ve dvou variantách povrchové úpravy – GreenCoat Pural BTMatt a GreenCoat Crown BT a také ve třech nejoblíbenějších odstínech - antracitovém, grafitovém a černém. Lze jej snadno přizpůsobit odstínu a typu střešní krytiny. Krycí panely jsou po celé délce upevněny ke speciální liště, která zaručuje zvýšenou odolnost proti větru a podporuje celkovou pevnost systému.

Siba Modern se hodí především k instalaci u moderních staveb s jednoduchými tvary. Přímé propojení bezokapové střechy s její fasádou posouvá celkové vnímání budovy, která se stává celkově kompaktnější a dojem z jejích minimalistických tvarů je o to silnější.

Odolnost a bezpečnost
Okapový systém Siba Modern se vyznačuje vysokou odolností použitých háků. Speciálně navržené háky s rámovou konstrukcí umožňují zvětšit jejich bezpečnou rozteč na 80 cm. Omezené množství háků přispívá ke snížení nákladů na celý systém. Tvar montážního podstavce háků usnadňuje zachování správného odvětrávacího prostoru.

podle podkladů společnosti Ruukki

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz