Nové Krkonošské centrum environmentální výchovy

Nové Krkonošské centrum environmentální výchovy

(10. 1. 2014) Správa KRNAP včera otevřela nové centrum environmentální výchovy. Autorem projektu je Petr Hájek.

 
 
 
 

Nové Krkonošské centrum environmentální výchovy

Správa KRNAP včera otevřela nové centrum environmentální výchovy. Autorem projektu je Petr Hájek.(ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) ve čtvrtek ve Vrchlabí otevřela nové Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání. Vybudování objektu, který získal přezdívku Krtek, stálo 85,5 milionu korun. Novinářům to řekl mluvčí parku Radek Drahný.

V objektu, který navrhl Petr Hájek, vznikl přednáškový sál s kapacitou 76 posluchačů a prostor laboratoře a učebny. Objekt nabízí také výstavní prostor, knihovnu, ekologickou poradnu a zázemí. V další části objektu jsou garážová stání.

Hlavní konstrukce jsou z pohledového betonu, vnitřní dělící příčky i nábytek jsou z překližkových desek. "Jednotlivé desky jsou vyměřeny tak, aby při jejich výrobě nevznikl žádný odpadní materiál," řekl Hájek. Tvar domu, který je zapuštěný do země, vychází z geometrie pohoří Krkonoš. Objekt vznikl na kraji zámeckého parku u budovy Správy KRNAP, jeho zelenou střechu kryjí horské rozchodníky. Unikání jsou také 4,3 metru vysoká nedělená protipožární skla.

Podle ředitele Správy KRNAP Jana Hřebačky získáním nového objektu začíná nová etapa v ekologické výchově Správy KRNAP. "Dosud jsme na tuto činnost neměli odpovídající prostory," uvedl Hřebačka. V budově budou připravené programy pro děti ze všech typů škol i širokou veřejnost. "Chystáme také příměstské tábory, odborné semináře či přednášky," řekl Drahný. Přezdívku Krtek získal objekt na základě hlasování veřejnosti.

Slavnostní otevření je naplánováno ve čtvrtek od 16:00, kdy se uskuteční také vernisáž výstavy makrofotografií Petra J. Juračky. Například 23. ledna bude v novém centru přednášet ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas. Další informace a novém objektu i programu je možné najít na www.krnap.cz.foto: Hájek architekti

Související články:
KCEV – Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání 7.3.2013

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz