Nové sídlo pražské záchranky v Troji se otevře na konci roku 2019

Nové sídlo pražské záchranky v Troji se otevře na konci roku 2019

(25. 2. 2016) Výstavba sídla u výjezdu z tunelu Blanka měla začít už v roce 2013.

   
 
 
 
 

Nové sídlo pražské záchranky v Troji se otevře na konci roku 2019

(ČTK) - Nové sídlo pražské záchranné služby v Troji začne ve zkušebním provozu sloužit na konci roku 2019. V rozhovoru s ČTK to řekl radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Stavební povolení by měl projekt získat v srpnu letošního roku. Příští rok vybere vedení města firmu, která na konci roku začne sídlo pro záchranáře stavět. Vyplývá to z harmonogramu prací, který má ČTK k dispozici. Dlouho odkládaná stavba vyjde na více než 400 milionů korun.

Pražští záchranáři nyní vlastní budovu nemají a působí v pronajatém a podle nich nevyhovujícím domě v Korunní ulici. Výstavba sídla u výjezdu z tunelu Blanka měla začít už v roce 2013. Následovalo ale několik odkladů. Situaci navíc komplikuje místní radnice v Troji, která s podobou budovy nesouhlasí. Podala na magistrát žalobu.

Podle místostarosty z Troji Tomáše Drdáckého by záchranka měla mít sídlo jinde. Radnici nestačí ani, to že magistrát nechal vloni projekt přepracovat, budova se tak zmenšila. Navíc odpadl plán vystavět heliport, který radnice kritizovala.

Podle ředitele záchranné služby Petra Koloucha by Troja se záchrankou získala mimo jiné lékárnu nebo ordinaci praktického lékaře. Umístění sídla by podle něj bylo ideální. "Na výjezdu z tunelu Blanka nebude rušit místní obyvatele, tato poloha navíc zvýší akceschopnost posádek a zrychlí dojezdy sanitek," uvedl.

Praha kvůli plánované stavbě vykoupila pozemky, poslední předloni za skoro deset milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Architektonické řešení:  Architektonický ateliér Aleš s. r. o.
Generální projektant:  Bomart spol. s. r. o.
Hlavní investor:  Magistrát hl. m. Prahy - Odbor městského investora

BOMART: Administrativně - technická budova ZZS, Praha 8, Povltavská
Nové sídlo záchranné služby bude stát na křižovatce ulic Povltavská a Vodácká v těsném sousedství s vyústěním tunelu Blanka
Pražská zdravotnická záchranka bude mít nové sídlo

Související články:
Troja podala kvůli sídlu záchranné služby žalobu na magistrát 13.3.2015
Praha kvůli novému sídlu záchranné služby změní územní plán 29.4.2011
Nová budova záchranky bude stát v Troji v roce 2013 21. 4. 2010

                         

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz