Nové Technologické centrum UMPRUM je kompletně vybaveno svítidly Zumtobel

Nové Technologické centrum UMPRUM je kompletně vybaveno svítidly Zumtobel

(19. 1. 2022) Základem řešení osvětlení je řada svítidel PERLUCE

   
 
 
 
 

Nové Technologické centrum UMPRUM je kompletně vybaveno svítidly Zumtobel

Po bezmála deseti letech příprav a stavebních prací otevřela těsně před koncem roku 2021 Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM) své nové Technologické centrum. Nová budova v pražské Mikulandské ulici nabízí nadstandardní dílenské zázemí odpovídající vysokým technickým požadavkům, stejně jako prostory pro teoretickou výuku, výstavy, společenské akce nebo konference. Správnou úroveň osvětlení při výuce a tvůrčí činnosti studentů UMPRUM zajišťují svítidla a řídící systém osvětlení od společnosti Zumtobel.

Základem řešení osvětlení Technologického centra UMPRUM je řada svítidel PERLUCE značky Zumtobel, která byla vyvinutá ve spolupráci s designéry prestižní německé společnosti Studio Ambrozus. Svítidla PERLUCE, určená k zavěšení nebo přisazené montáži na stropy i stěny, existují v kruhové, čtvercové a liniové variantě. Tato moderní LED svítidla s vysokou kvalitou světla (možnost výběru teploty chromatičnosti 3000K–6500K) a životností jsou vybavena špičkovou optikou typu LRO. Tato optika svojí mikropyramidální strukturou zajišťuje rovnoměrné rozptýlení světla, které potom působí velmi přirozeně a nikoho neoslňuje. Třída ochrany IP50 umožňuje umístit svítidla PERLUCE i do prašného prostředí, jakým mohou být právě i dílny Technologického centra UMPRUM.

Ve většině prostor Technologického centra UMPRUM jsou svítidla PERLUCE řízena centrální řídícím systémem LITENET od společnosti Zumtobel, a to přesně podle požadavků uživatelů a automaticky dle intenzity denního osvětlení. Stmívatelná svítidla jsou díky tomu šetrnější k očím studentů a snižují náklady na provoz osvětlení.

„K průmyslovému designu má Zumtobel Group samozřejmě velmi blízko, a proto je pro nás velkým vyznamenáním, že jsme mohli dodat naše řešení osvětlení právě Technologickému centru UMPRUM, které je v mnoha ohledech unikátním projektem. Dodaná svítidla PERLUCE představují spojení inovací a špičkového, vysoce variabilního designu pro osvětlení průmyslových a kancelářských prostor. Věřím, že díky kvalitnímu osvětlení přispěje společnost Zumtobel Group k tvůrčí atmosféře, ve které studenti UMPRUM vytvoří mnoho nových, špičkových produktů,“ říká Jan Vacek, výkonný ředitel ZG Lighting Czech Republic s.r.o., české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group.

Za architektonickým návrhem Technologického centra UMPRUM, které vzniklo přestavbou nepoužívané budovy základní školy, stojí profesor UMPRUM Ivan Kroupa společně s Janou Moravcovou a Tomášem Zmekem. Budova zapadá do okolní zástavby, ale zároveň poskytuje kompletní a zcela současné technologické zázemí pro většinu vyučovaných disciplín. Vnitřní komunikační a prostorové uspořádání přitom respektuje původní historický systém modulace a traktování budovy.

podle podkladů společnosti Zumtobel

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz