Nový atletický stadion v Plzni-Skvrňanech

Nový atletický stadion v Plzni-Skvrňanech

(17. 4. 2013) Zpracovatelem projektové dokumentace je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení provádí firma SWIETELSKY stavební s.r.o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový atletický stadion v Plzni-Skvrňanech

Zpracovatelem projektové dokumentace je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení provádí firma SWIETELSKY stavební s.r.o. (doplněno Stavbaweb).Nový stadion za 100 milionů bude v létě sloužit atletům v Plzni
(ČTK) - Kompletně dokončený moderní atletický stadion začne od léta sloužit plzeňským atletům. Magistrát nechal nové sportoviště v městské části Skvrňany postavit za zhruba 100 milionů korun jako náhradu za prostory, které dříve atleti využívali na stadionu ve Štruncových sadech. Při rekonstrukci tamního fotbalového stadionu atleti o své sportoviště přišli. Unikátem nového atletické stadionu je 123 metrů dlouhý krytý tréninkový tunel, jaký nikde jinde v zemi není, řekl dnes novinářům při prohlídce stavby architekt Daniel Němeček.

Stadion se stavěl na dvě etapy. V první za zhruba 23 milionů korun se vybudoval osmidráhový tartanový ovál o délce 400 metrů, který už atleti využívají. Ve vnitřním travnatém prostoru je prostor pro sektory pro skoky do dálky, do výšky a o tyči, pro hod diskem, kladivem a oštěpem. Druhá etapa začala podle Němečka loni v říjnu a dokončena bude v červnu. Bez DPH přijde dokončení stadionu na dalších víc než 66 milionů korun. Sportoviště je vyprojektováno tak, aby mohlo získat akreditaci mezinárodní atletické federace a pořádat národní soutěže.

Nyní se dokončuje druhá etapa stavby, která zahrnuje tribunu pro 850 diváků, ve které jsou také šatny pro sportovce i pro školy, kanceláře pro potřeby klubu a pro rozhodčí při soutěžích, velká posilovna a rehabilitace, uvedl architekt. Ojedinělý krytý tunel pro zimní přípravu zahrnuje stometrovou dráhu a rozběhovou a doběhovou část. V areálu bude také parkoviště a komunikace, projekt zahrnuje také úpravy zeleně a oplocení.

Plzeň dává ročně do provozu velkých městských sportovišť desítky milionů korun. Nejvíce peněz jde do plaveckého areálu a také na provoz fotbalového stadionu ve Štruncových sadech, zimního stadionu, haly Lokomotiva či hokejbalové haly.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz