Nový kampus Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Nový kampus Univerzity Karlovy v Hradci Králové

(25. 9. 2012) Na prostranství před Fakultní nemocnicí vyroste moderní kampus Univerzity Karlovy. Jedná se o první etapu budoucího Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V nové budově se usídlí Lékařská a Farmaceutická fakulta UK, která se tímto rozšíří o necelých sedm tisíc metrů čtverečních. Výstavba by měla proběhnout ve třech etapách. Celý komplex by se měl později rozkládat na poměrně velkém území s přemostěním nad ulicí Zborovskou a propojením s Fakultní nemocnicí.

 
 
 
 

Nový kampus Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Na prostranství před Fakultní nemocnicí vyroste moderní kampus Univerzity Karlovy. Jedná se o první etapu budoucího Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V nové budově se usídlí Lékařská a Farmaceutická fakulta UK, která se tímto rozšíří o necelých sedm tisíc metrů čtverečních. Výstavba by měla proběhnout ve třech etapách. Celý komplex by se měl později rozkládat na poměrně velkém území s přemostěním nad ulicí Zborovskou a propojením s Fakultní nemocnicí.

Kampus UK HK (zdroj obr: Hradecká internetová televize)
Na obrázku jsou zobrazeny 3 etapy výstavby, přičemž ta první je vyznačena modře.
V Hradci Králové začne stavba kampusu Univerzity Karlovy

(ČTK) - V Hradci Králové v nejbližších dnech začne stavba první části kampusu Univerzity Karlovy. Škola již uzavřela smlouvu se sdružením firem Metrostav a Chládek a Tintěra. ČTK to zjistila na webu Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Sdružení firem vyhrálo výběrové řízení na stavební část s nabídkou necelých 190 milionů korun, další peníze bude stát vnitřní vybavení objektu. Podle smlouvy by stavební práce měly skončit do dubna roku 2014. Pětipodlažní budova univerzitního výukového a výzkumného centra za celkem 400 milionů korun by měla pro výuku sloužit od akademického roku 2014/2015. Univerzita, která má v Hradci Králové lékařskou a farmaceutickou fakultu, získá v nové budově téměř 7000 metrů čtverečních plochy.

Kampus Univerzity Karlovy vznikne v těsném sousedství hradecké fakultní nemocnice. Postup výstavby dalších objektů bude závislý na získání peněz. Celkové náklady na zbudování kampusu se blíží částce kolem 2,5 miliardy korun. Poslední významnou investicí Lékařské fakulty UK v Hradci Králové bylo v listopadu 2005 otevřené výukové centrum v areálu fakultní nemocnice za téměř 85 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Reportáž Hradecké internetové televize najdete zde:

Hradec se chystá na stavbu století


Další informace naleznete na stránkách Hradec Králové City -
zde.

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz