Nový komplex G Technické univerzity v Liberci

Nový komplex G Technické univerzity v Liberci

(23. 8. 2012) Nový výzkumný, vývojový a výukový komplex Technické univerzity v Liberci bude o více než třetinu levnější, než projektanti odhadovali. Budovu postaví olomoucká firma GEMO, která zvítězila ve veřejné soutěži s cenou 290 miliónů korun, původní odhad byl ještě o 170 miliónů vyšší.

 
 
 
 

Nový komplex G Technické univerzity v Liberci

Nový výzkumný, vývojový a výukový komplex Technické univerzity v Liberci bude o více než třetinu levnější, než projektanti odhadovali. Budovu postaví olomoucká firma GEMO, která zvítězila ve veřejné soutěži s cenou 290 miliónů korun, původní odhad byl ještě o 170 miliónů vyšší.O zakázku se ucházelo 13 firem, řekla ČTK mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková. Nová budova by měla studenty přivítat koncem roku 2014.

Nový komplex G je druhou největší investiční akcí v šedesátileté historii liberecké univerzity. Tou největší je sousední výzkumné centrum pro nanomateriály za zhruba 800 miliónů korun, které se dokončuje. Na stavbu budovy G získala univerzita 423 miliónů korun z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Peníze jsou podle Kočárkové určeny nejen na stavbu komplexu, ale i na jeho vnitřní vybavení.

Projekt budovy s užitnou plochou 9400 metrů čtverečních připravila Architektonická kancelář TUL, podepsáni jsou pod ním Jiří Suchomel a Jiří Janďourek. Čtyřpodlažní budova je koncipována jako nízkoenergetická a uzavře Studentské náměstí.

Staveniště bude předáno v nejbližších dnech a firma má na výstavbu 610 dní. Hotovou stavbu by měla univerzita převzít na konci dubna 2014, do konce roku se pak bude pracovat na vnitřním vybavení.
zpráva ČTK

Doplněno Stavbaweb:
Projekt připravila Architektonická kancelář TUL, podepsáni jsou pod ním Jiří Suchomel a Jiří Janďourek. Projektovou dokumentaci dodala jablonecká společnost Atelier 4.

Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz