Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi

Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi

Štěpánka, Mladá Boleslav

(31. 3. 2015) Nový bazén v M. Boleslavi se otevře 11. dubna prohlídkou.

   
 
 
 
 

Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi

Krytý bazén byl postaven v blízkosti lesoparku Štěpánka nedaleko Koliby, na volném prostranství pod Klinikou Dr. Pírka. Stavba, je spolufinancována Regionálním operačním programem a byla vysoutěžena za necelých 250 milionů.  Dodavatelem stavby se na základě výběrového řízení stala liberecká firmy Syner. Firma přišla v opakovaném výběrovém řízení s nejnižší nabídkou. Projektovou dokumentaci na krytý bazén v Mladé Boleslavi zhotovila firma Atelier 11 z Hradce Králové (doplněno Stavbaweb).

Nový bazén v M. Boleslavi se otevře 11. dubna prohlídkou
(ČTK) - Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi za přibližně 250 milionů korun bude slavnostně otevřen v sobotu 11. dubna. Město naplánovalo den otevřených dveří s kulturním programem a prohlídkami budovy. Provoz s koupáním začne 12. dubna, řekla ČTK mluvčí Mladé Boleslavi Hana Koišová.

Program dne otevřených dveří začne v 10:00 a potrvá do 17:00. "Před budovou bazénu bude pódium, kde budou hrát Pokondři, bude tady moderátor, několikrát módní přehlídka plavek z Modety z Jihlavy. Hlavním programem bude prohlídka pro veřejnost, několik prohlídkových tras na různých místech s odborníky, kteří odpoví na dotazy veřejnosti," řekla Koišová. Lidé se mohou podívat i do suterénu budovy na instalované technologie. "Budova bazénu je doslova nacpaná moderní technologií, co se týká obnovitelných zdrojů a podobně," doplnila Koišová.

Stavbaři nyní dokončují poslední práce v interiéru a začal také závěrečný úklid po výstavbě.

Návštěvníky areálu čeká sportovní pětadvacetimetrový bazén s šesti plaveckými dráhami, rekreační část s dvěma bazény pro děti, rekreačním bazénem s atrakcemi, restaurace nebo wellnes zóna se saunou, vířivou vanou a párou. Na střeše budovy se chystá opalovací terasa s barem. Kolem areálu je připraveno 120 parkovacích míst včetně zastávky pro autobusy. Kapacita areálu je 250 lidí, počítá se s návštěvností asi 700 lidí denně.

Bazén bude v provozu každý den kromě pondělí od 6:00 do 22:00. Ceník nabídne několik variant vstupného podle toho, jaké atrakce si návštěvník zvolí.

Původně měl být bazén otevřen už loni na podzim, nastaly ale komplikace při stavbě a poté město připravovalo projekt nové technologie vytápění a výroby elektřiny kvůli úspoře energie. Část nákladů zaplatí evropské fondy, radnice ze svého rozpočtu uhradí 110 milionů korun, které má z úvěru na spolufinancování investičních akcí města.

Nový krytý bazén nahradí starý v historické budově sokolovny. Ten bude podle Koišové pro plavecké oddíly otevřen do června. Poté tam bude zřejmě vybudována herna pro děti.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

 
 
 
 
50.4066867
14.9182454
Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi

Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi
Štěpánka
Mladá Boleslav

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz