Nový park Skleněnka v Hradci Králové

Nový park Skleněnka v Hradci Králové

(13. 2. 2015) (ČTK) - V centru Hradce Králové vznikl nový park Skleněnka, jeho vybudování stálo zhruba 4 milióny korun. V dalších letech chce radnice dokončit druhou etapu budování parku, aby si přes něj mohli lidé zkrátit cestu k autobusovému terminálu. ČTK to řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich. Autorem architektonického konceptu je UrbaPlan (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový park Skleněnka v Hradci Králové

(ČTK) - V centru Hradce Králové vznikl nový park Skleněnka, jeho vybudování stálo zhruba 4 milióny korun. V dalších letech chce radnice dokončit druhou etapu budování parku, aby si přes něj mohli lidé zkrátit cestu k autobusovému terminálu. ČTK to řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich. Autorem architektonického konceptu je UrbaPlan (doplněno Stavbaweb).


Park Skleněnka vznikl v dosud neudržovaném vnitrobloku domů nedaleko obchodního domu Tesco. „Lidé v parku najdou kromě upravené zeleně také hřiště na petanque, hřiště pro děti, lavičky či malý výběh pro psy,“ řekl Vedlich. Podle Vedlicha radnice vybudování parku rozdělila na dvě etapy, protože v druhé části se dosud nepodařilo vypořádat pozemkové vztahy. „Proto zatím není možné plánované propojení Hořické a Dukelské ulice, které by usnadnilo pohyb chodců v centru města,“ řekl náměstek.

Vznik parku v těchto místech navrhl již architekt Josef Gočár, projekt na vybudování parku se znovu objevil v 80. letech. „V roce 2005 byla vypracovaná nová ideová studie, následně jsme projekt rozdělili na dvě etapy,“ řekl Vedlich, podle kterého budou v dohledné době lokalitu parku sledovat strážníci městské policie prostřednictvím kamerového systému.


Související články: 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz