Nový pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava

Nový pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava

(6. 9. 2012) Investor: Kraj Vysočina
Autor projektu: Jaromír Homolka,/
ateliér PENTA
Dodavatel: PSJ, a. s.
Realizace projektu: 2010 - 2012

 
 
 
 

Nový pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava

Investor: Kraj Vysočina
Autor projektu: Jaromír Homolka,/
ateliér PENTA
Dodavatel: PSJ, a. s.
Realizace projektu: 2010 - 2012

Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava (zdroj: Nemocnice Jihlava)
Jihlavská nemocnice otevřela nový pavilon urgentní a intenzivní péče s 80 lůžky. Čtyřpodlažní pavilon je spojen krytou příjezdovou plochou s heliportem zdravotnické záchranné služby. Akutní a intenzivní péče soustředěná na jednom místě urychlí řešení situací, kdy zejména záchranáři přivezou pacienta v ohrožení života, řekl při zahájení provozu ředitel nemocnice Lukáš Velev.

„Posádka záchranného vozu už nebude řešit, na které oddělení pacienta převézt. Předá ho na jednom místě a o jeho umístění v nemocnici rozhodne tým lékařů,“ uvedla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Polovina lůžek je určena intenzivní péči, která byla dosud v nemocnici rozptýlena po jednotlivých odděleních, a jejich technický stav si žádal zásadnější řešení. Do budovy se kompletně přesune také infekční oddělení.
 
Díky propojení celé infrastruktury odpadne současná praxe, kdy pacienti musejí být při cestě ze záchranářského vrtulníku do nemocnice ještě jednou přeloženi do sanitky. Objekt je komunikačně napojen na hlavní chodbu ve třech podlažích a samostatným mostem propojen s oddělením ARO. V podzemí budovy je nová trafostanice, náhradní zdroj, strojovny medicinálních plynů, technické a šatnové zázemí.
 
Stavbu nového objektu za více než 317 miliónů korun umožnila dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Zřízení urgentního příjmu podle hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka nařizuje českým nemocnicím nový zákon o zdravotnické záchranné službě.
 
Moderní pracoviště akutní a intenzivní péče je podle hejtmana důležité nejen pro nemocnici, ale i pro celou síť nemocniční péče v Kraji Vysočina. „Jihlava je mimo jiné kardiologickým centrem soustřeďujícím pacienty s akutními infarkty myokardu, kdy je rychlá komplexní diagnostika a léčba bez potřeby dalšího transportu klíčová,“ řekl Běhounek.
 
Stavba začala v březnu 2011. Už tento týden se do nového objektu začne stěhovat infekční ambulance, poté pacienti z lůžkového oddělení. Od 10. září budou postupně podle harmonogramu přemístěny jednotky intenzivní péče kardiologie, interny, neurologie, traumatologie a ortopedie. „Pavilon by měl být plně funkční v polovině října,“ dodal Velev.
zpráva ČTK
vizualizace: zdroj - ateliér PENTA


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

27. 10. 2023 15:19:13. Re: Nový pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava. sabova renata

  Dobrý den, chci této paní moc poděkovat.......za dobře odvedenou práci, viděl jsem její inzerát zde na tomto webu, rozhodl jsem se ji kontaktovat pouze požadované údaje byl občanský průkaz, dostal jsem půjčku 1 000 000 Kč tak rychle, s velmi flexibilní úrokovou sazbou Dobrý den, pokud potřebujete finanční pomoc, kontaktujte prosím tuto společnost na adrese:sabovarenata03@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz