Nový plavecký bazén v Písku

Nový plavecký bazén v Písku

(8. 3. 2017) Autorem projektu je ateliér Projektil.

   
 
 
 
 

Nový plavecký bazén v Písku

(ČTK) - Stavbu nového plaveckého bazénu za 250 milionů korun schválili dne 2. března 2017 písečtí zastupitelé. Bude to největší městská investice za poslední léta. Bazén, který navrhl pražský ateliér Projektil Architekti, by se měl veřejnosti otevřít v červnu 2019. ČTK to dnes řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). Zastupitelé o tom rozhodli těsnou většinou 14 hlasů ze sedmadvaceti. Město letos investuje i do nové knihovny a úpravny vody.

Bazén vznikne v lokalitě pod lesnickou školou. Bude mít vnitřní část, venkovní areál i wellness včetně slané vody. Stavební povolení chce mít město letos v květnu, v říjnu by se mělo začít stavět.

"Současný bazén dosluhuje a potřebuje základní rekonstrukci. Máme i usnesení referenda, naplňujeme to, co si Písečáci v roce 2013 přáli, postavit nový bazén. A všichni si zaslouží mít důstojný a kvalitní bazén odpovídající královskému městu, které má 30 000 obyvatel," řekl Knot.

Zastupitelstvo již v dubnu 2014 rozhodlo, že bazén bude stát nejvýš 200 milionů korun. Nově k němu přibude venkovní část a wellness, zastupitelé teď určili jako strop cenu 250 milionů korun.

Opozici vadí, že bazén nebude na stejném místě jako všesportovní hala, v osmihektarovém areálu bývalých Žižkových kasáren. "Písek se nezhroutí, jenom jsme přišli o mimořádnou příležitost postavit spojenou stavbu haly a bazénu, která by měla jednoznačně nadregionální význam. Takhle postavíme něco, co bude místní. A koalice chce stavbu za 250 milionů, která je zatím naceňována na 300 milionů, což je zásadní rozdíl. Její vítězství je tak možná jen Pyrrhovým vítězstvím," řekl ČTK zastupitel a bývalý starosta Písku Ondřej Veselý (ČSSD).

Za cenu 303 milionů korun vyprojektovali bazén architekti. Podle Knota se cena dostane pod 250 milionů. "Když soutěžíme investiční akce, daří se nám je soutěžit o 30 procent méně, než je rozpočtovaná cena," řekl Knot.

Město má podle něj na účtech asi 530 milionů korun. Chce je dát na několik staveb, jako jsou nová knihovna, úpravna vody a bazén. Knot navrhuje, aby si město kvůli bazénu vzalo investiční úvěr. "Banky jsou nám schopny nabídnout peníze za 0,3 procenta, což jsou de facto peníze zadarmo. Je výhodné vzít si ho a nechat si volné finanční prostředky na kofinancování třeba dotačních akcí," řekl Knot.

Starý bazén v lokalitě pod hradbami z roku 1983 letos čekají opravy za šest milionů korun. Provozní ztráta současného bazénu je 11 milionů korun, jeho kapacita bývá pro velký zájem pravidelně naplněna.

Doplněno Stavbaweb:

Informace o soutěži najdete na stránkách ČKA.
Podrobně popsaný projekt včetně výkresů najdete ZDE.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz