Nový požární katalog Rigips 11/2021

Nový požární katalog Rigips 11/2021

(16. 11. 2021) Aktualizované vydání Katalogu požárně odolných konstrukcí suché výstavby

 
 
 
 

Nový požární katalog Rigips 11/2021

Podívejte se na novinky, které vyšly v Rigips Katalogu požárně odolných konstrukcí suché výstavby.


Konstrukční řešení Rigips klade důraz na vhodná protipožární opatření staveb, proto pro Vás pravidelně připravujeme novinky v požární ochraně. Naše materiály a konstrukce při dodržování zásad uvedených v technické dokumentaci, mohou dosahovat požární odolností v rozsahu 15 až 180 minut. Ve spojení s protipožární ochranou je nutné připomenout, že sádrokarton se podle evropské výrobkové normy ČSN EN 520 „Sádrokartonové desky“ řadí mezi nehořlavé materiály. 

Protipožární sádrokartonová deska oproti té klasické, obsahuje navíc skelná vlákna a interní přísady, které minimalizují objemové změny desek a prodlužují jejich celistvost při požáru. Lze s nimi tedy docílit vyšší hodnoty požární odolnosti. 

Aktuálním vydání Rigips Katalogu požárně odolných konstrukcí suché výstavby 11/2021 jsou výsledky mnoha zkoušek, provedených v akreditovaných laboratořích v zahraničí a ve zkušebně PAVÚS, a.s. ve Veselí nad Lužnicí. 

Více informací a katalog ke stažení.

V aktualizované verzi naleznete:

Šachtové stěny
• nová konstrukce šachtové stěny s vodorovnými profily s PO z obou stran na EI 30

Podhledy
• nová konstrukce podhledu pod trámovým stropem s 1x RF(DF) 15 s PO REI 45
• nové skladby samonosných podhledů s PO EI 15 - EI 60

Podkroví, střechy a stropy
• nové skladby podkroví se/bez záklopu s krokvovým nástavcem u skladeb až REI 30.

V případě jakýchkoliv technických dotazů nejen ohledně požárně odolných konstrukcí se můžete obracet na technickou podporu Rigips. Tel.: 226 292 224 (Po-Pá 7:30 - 17:00) nebo e-mailu: ctp@rigips.cz.

podle podkladů společnosti Saint-Gobain, divize Rigips

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz