Nový stadion v Bordeaux

Nový stadion v Bordeaux

(18. 4. 2013) V Bordeaux se začal stavět fotbalový stadion pro Euro 2016 podle projketu ateliéru Herzog & de Meuron.

 
 
 
 

Nový stadion v Bordeaux

V Bordeaux se začal stavět fotbalový stadion pro Euro 2016 podle projketu ateliéru Herzog & de Meuron.(ČTK) - V jihofrancouzském Bordeaux se začal stavět nový fotbalový stadion podle návrhu světoznámé architektonické dvojice Herzog & de Meuron, který by si měl premiéru odbýt během fotbalového mistrovství Evropy v roce 2016. Informovali o tom architekti na svých internetových stránkách. Stadion bude díky solárním panelům energeticky soběstačný a měl by se stát domovem prvoligového týmu Girondins.

Návrh švýcarských architektů počítá s tribunou pro více než 43.000 diváků, kterou bude krýt otevřená střecha nesená stovkami štíhlých sloupů. Stavba, která vznikne v parku okrajové čtvrti Lac, by tak přes svou velikost neměla působit příliš mohutně.

Architekti Jacques Herzog a Pierre de Meuron pracují ve společném ateliéru od roku 1978. Světovou proslulost jim v 90. letech přinesl projekt přestavby staré londýnské elektrárny na centrum současného umění Tate Modern. V posledních letech podle jejich plánů vznikla například fotbalová Allianz Arena v Mnichově s pláštěm z gumových "polštářů" nebo olympijský stadion zvaný Ptačí hnízdo v Pekingu.
 


Le nouveau stade de Bordeaux by villedebordeaux

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz