Nový úřad práce v Pardubicích má již platné stavební povolení

Nový úřad práce v Pardubicích má již platné stavební povolení

(24. 10. 2014) (ČTK) - Výběrové řízení vyhrály firmy Chládek Tintěra a Marhold. Podle Klimpla by mohly stavbu převzít hned na začátku listopadu. "Až budeme mít oficiální oznámení, vyjádříme se, ještě budeme jednat," řekl Libor Joska, generální ředitel společnosti Chládek a Tintěra.

 
 
 
 

Nový úřad práce v Pardubicích má již platné stavební povolení

(ČTK) - Výběrové řízení vyhrály firmy Chládek Tintěra a Marhold. Podle Klimpla by mohly stavbu převzít hned na začátku listopadu. "Až budeme mít oficiální oznámení, vyjádříme se, ještě budeme jednat," řekl Libor Joska, generální ředitel společnosti Chládek a Tintěra.(ČTK) - Výstavba nového úřadu práce v Pardubicích získala tento týden platné stavební povolení. Námitku jedné obyvatelky, že prosklený objekt bude oslňovat dopravu, krajský úřad zamítl. ČTK to řekl ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR Petr Klimpl. Evropský projekt za 168 milionů korun bez DPH má zpoždění a stále není stoprocentní, zda se uskuteční.

"Podařilo se nám u poskytovatele dotací prodloužit termín dokončení stavebních prací o dva měsíce do konce listopadu 2015. Teď je na zhotoviteli, jestli za 13 měsíců práci stihne," řekl Klimpl.

Nový úřad práce má stát v bývalých Masarykových kasárnách v místě, kde bylo fotbalové hřiště. Desetinu kasáren vlastní stát, zbytek získalo město. Cílem je koncentrovat všechny pobočky úřadu práce na jedno místo a zároveň vystavět nové školicí centrum.

Stavbaři by měli postavit dva dvoupodlažní objekty. V přízemí úřadu práce je naplánováno kontaktní pracoviště pro jeho klienty, v patrech mají být odborná pracoviště krajské pobočky, zasedací místnosti či kanceláře vedení úřadu. Školicí středisko se má propojit s hlavní budovou.


Doplněno Stavbaweb:
Předpoklad dokončení je srpen 2015. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce objekt postavit s pomocí dotace z Integrovaného operačního programu Evropské unie. Stát bude v prostoru fotbalového hřiště na pozemku Masarykových kasáren, které armáda opustila, v objektu bude umístěno i vzdělávací středisko. Konsorcium pardubických firem Chládek a Tintěra a Marhold, které bylo vybráno ve výběrovým řízení na dodavatele stavby současně připraví i projekt pro stavební řízení a prováděcí projekt. Budova pojme asi 130 úředníků a zhruba 60 lidí ze vzdělávacího střediska.
Autora projektu se Stavbaweb nepodařilo zjistit. 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz