Nový váleček Porotherm Easy pro snadné nanášení tenkovrstvé malty

Nový váleček Porotherm Easy pro snadné nanášení tenkovrstvé malty

(20. 4. 2021) Váleček s hráškovým děrováním je dostupný ve dvou šířích, a to 180 a 250 mm

   
 
 
 
 

Nový váleček Porotherm Easy pro snadné nanášení tenkovrstvé malty

Společnost Wienerberger uvádí na trh novinku – speciální váleček s názvem Porotherm Easy určený ke snadnému nanášení tenkovrstvé malty na všechny druhy broušených cihel. Jde o váleček Moltopren s hráškovým děrováním, který je dostupný ve dvou šířích, a to 180 a 250 mm, aby byl snadno použitelný pro užší i širší zdivo. Na tenčí příčky se dají použít obě verze. Záleží jen na zkušenosti a citu pracovníka.

Jak správně aplikovat tenkovrstvé lepidlo válečkem Porotherm Easy
Kromě válečku Porotherm Easy budeme potřebovat stavební vědro na vodu a na rozmíchání malty, balení tenkovrstvé malty Porotherm Profi, elektrické míchadlo stavebních hmot a malířskou štětku. Maltu rozmícháme ve vědru podle návodu. Hmota musí být jednolitá a bez hrudek. Její konzistence zhruba odpovídá konzistenci medu, cca 9,5 l na 25kg pytel tenkovrstvé malty Porotherm Profi.

Podklad očistíme, zbavíme prachu a navlhčíme štětkou. Celý váleček ponoříme do směsi, tak aby byl rovnoměrně obalený maltou, a nanášíme na celou plochu cihel v souvislé vrstvě minimálně 1 mm. Další řadu cihel ukládáme vždy do malty čerstvé. Tento postup platí pro nosné zdivo i pro vnitřní příčky.

Velkou předností válečku Porotherm Easy je možnost nanášet tenkovrstvou maltu na svislé povrchy cihel, které jsou již položené, např. v případě dořezu či spojení v rohu zdiva, jednoduše lze maltovat styčnou spáru pro připojení zdiva. Žádný jiný prostředek již není třeba.

Váleček se dá používat opakovaně, příjemným bonusem je pak nízká pořizovací cena a při správné údržbě i přiměřeně dlouhá životnost.

Výhody válečku Porotherm Easy:
– velice snadné nanášení, což ocení především svépomocní stavebníci;
– použití i údržba jsou velmi jednoduché;
– dá se použít na všechny druhy broušených cihel;
– je vhodný pro aplikaci stávající tenkovrstvé malty Porotherm;
– je dostupný ve všech skladech s broušeným zdivem;
– nízká cena.

Jak snadno zdít s přispěním nového válečku Porotherm Easy si prohlédněte ve videonávodu:
Další podrobnosti hledejte na www.porotherm.cz.

podle podkladů společnosti Wienerberger 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz