Nový vestibul metra Křižíkova

Nový vestibul metra Křižíkova

(4. 7. 2018) Projekt je součástí výstavy VESTIBUL METRA = PROSTOR PRO PRAŽANY

   
 
 
 
 

Nový vestibul metra Křižíkova

Pro výstavu s názvem VESTIBUL METRA = PROSTOR PRO PRAŽANY navrhli architekti studia Chybík + Krištof vestibul metra Křižíkova. V rámci výstavy bude projekt představen u vestibulu metra Nádraží Holešovice až do 27. 7. 2018. Společným cílem je prezentace nových možností zapojení vestibulů metra do městského života tak, aby plnily nejen dopravní, ale i občanskou roli.

„Při tvorbě nového vestibulu stanice metra Křižíkova v pražském Karlíně jsme pracovali se třemi výraznými motivy. První byl odkaz Františka Křižíka, který v lokalitě dlouhá léta působil. Jeho práce se světlem je v moderní formě zakomponována do interiéru i exteriéru stanice. Druhým motivem je volba geometrie, která není bariérou v území, ale spíše pozvolně gradující krajinou, která je v letních měsících využitelná jako veřejná terasa/zahrada. Poslední, ale zato nejvýraznější součástí návrhu je koncepce intenzivní zeleně, která vytváří spolu se stávajícími stromy lokální klimatické zlepšení,“ popisuje projekt jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.

Projekt byl prezentován již ve středu 20. 6. 2018 v rámci workshopu, který se uskutečnil v Centru architektury a městského plánování města Prahy CAMP. Zde mimo jiné představilo své projekty zástupcům Karlín Group, Ungelt Group a politické reprezentaci města Prahy také dalších pět studií, a to na základě výzvy Centra pro středoevropskou architekturu CCEA MOBA ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz