Oaks Prague zahájil kolaudační procesy první fáze projektu

Oaks Prague zahájil kolaudační procesy první fáze projektu

(6. 1. 2022) Souhlas již získaly rodinné domy od McGarry-Moon Architects. Další na řadě jsou domy od JTP Architects a Chapman Taylor Architects.

   
 
 
 
 

Oaks Prague zahájil kolaudační procesy první fáze projektu

Bytové domy a rezidence, které vznikají jako součást projektu Oaks Prague rostoucího na ploše o 140 hektarech v Nebřenicích u Prahy, mají za sebou první velký milník. Jako první v prosinci získaly kolaudační souhlas rodinné domy od McGarry-Moon Architects. Blízko nově rostoucího náměstí, kde se brzy také otevře Deli Bistro a další služby jako concierge nebo 24/7 security, již nyní tyto moderní rodinné domy s atriem dotváří centrální část Oaks Prague. Finišují také s další částí projektu, kolaudace domů od JTP Architects (Rezidence v zahradách) a Chapman Taylor Architects (Rezidence u parku) proběhne začátkem roku 2022, další budou postupně v rychlém sledu následovat.

V Nebřenicích vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí, a který poskytuje obyvatelům i návštěvníkům volnočasové aktivity podporující work-life balance.  Vznikají tu aktuálně dvě nové restaurace a další služby jako je concierge, 24/7 security či školka. V další fázi vyroste také hotel a spa, pod kterými jsou podepsaní přední evropští a světoví architekti. Špičkové golfové hřiště PGA National Czech Republic získalo letos podruhé v řadě ocenění pro nejlepší golfové hřiště v ČR. Obyvatelé budou mít k dispozici nadstandardní služby pro pohodlný život s bydlením splňujícím nejvyšší požadavky na design, kvalitu a pohodlí, ale i udržitelnost.


McGarry-Moon je architektonický ateliér se sídlem v Severním Irsku, jehož práce se postupně z malého studia na severoirském venkově rozrůstá do celé Evropy. Charakteristické, inteligentní, inovativní a vizionářské obytné projekty získaly již čtyři ceny Královského institutu britských architektů (RIBA) a tři ocenění Královské společnosti ulsterských architektů (RSUA). V Nebřenicích vyrostly z dílny těchto architektů rodinné domy o velikostech 295 m2, 312 m2 a 413 m2 užitné plochy, obyvatelům jsou pak k dispozici pozemky o velikostech 578 a 703 m2.

JTP Architects je architektonická kancelář se sídlem v Londýně, která za své projekty získala mnoho ocenění napříč kontinenty. Kolaudace nízkoenergetických bytových domů Rezidence v zahradách, navržených JTP Architects, je naplánovaná na začátek roku 2022. Zájemci si mohou zvolit ze 7 jedinečných bytů, od studiových apartmánů až po duplex o 156 metrech čtverečních. Následovat bude kolaudace tří bytových domů Rezidence u parku podle návrhu ateliéru Chapman Taylor Architects. Velikost bytů se pohybuje mezi 58 a 167 m2. Ateliér Chapman Taylor Architects vznikl již v roce 1959. Mají za sebou přes 2000 projektů v přibližně 100 zemích, za které obdrželi přes 300 ocenění.

Rezidenční část bude po dokončení obsahovat přibližně 480 rezidenčních jednotek v podobě atypických bytových domů, dvojdomků, samostatných rodinných domů a vil nejvyššího standardu. 

Tisková zpráva, redakčně kráceno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz