Obecní knihovna ve Statenicích

Obecní knihovna ve Statenicích

Statenická 23, Statenice

(24. 5. 2021) majo architekti 

   
 
 
 
 

Obecní knihovna ve Statenicích

Knihovna stojí ve dvoře obecního úřadu ve Statenicích. Vznikla na půdorysu staršího domečku a nové přístavby rozšiřující jeho užitnou plochu.


Lehká dřevostavba přístavby se stáčí společně s hranicí pozemku, opláštěná je falcovanou plechovou krytinou z předzvětralého titanzinku. Plech zrcadlí oblohu a stíny vzrostlých jasanů. Stávající část byla renovována v původním duchu.

Před knihovnou, která bude sloužit i volnočasovým aktivitám, setkáváním a dětským kroužkům, jsme obnovili zahrádku s lavičkou a ovocným stromem.
Uvnitř je nad vstupem a studovnou umístěno nízké patro pro dětské kroužky přístupné po ocelovém točitém schodišti. Hlavní část knihovny je převýšená do krovu, kam proniká denní světlo střešními okny. Prostor lemují vysoké regály z březové překližky. Starší zdivo bylo zbaveno omítky a opatřeno vápenným fasádním nátěrem.

Autorská zpráva

Investor: Obecní úřad Statenice
Autoři: Jan Jaroš, Martin Poláček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1413111
14.3182297
Obecní knihovna ve Statenicích

Obecní knihovna ve Statenicích
Statenická 23
Statenice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz