Obnova náměstí Jiřího z Lobkovic

Obnova náměstí Jiřího z Lobkovic

(26. 6. 2020) Praha 3 vyhlásila soutěž o návrh na revitalizaci náměstí

   
 
 
 
 

Obnova náměstí Jiřího z Lobkovic

Městská část Praha 3 vyhlašuje soutěž o návrh na revitalizaci náměstí Jiřího z Lobkovic. Cílem je najít tým s nejvhodnějším přístupem k jeho obnově ve všech architektonických, krajinářských, dopravních a technických souvislostech a zároveň navrhnout takové řešení, které umožní jeho každodenní praktické užívání obyvateli ze širšího okolí.

„Podněty lidí z okolí na nevyhovující podobu náměstí a parku dostává Praha 3 už dlouho. Zejména chceme, aby místo více odpovídalo nárokům místních obyvatel i dětí, kterých se tu v okolí vyskytuje hodně,” říká  předseda radničního výboru pro územní rozvoj Matěj Michalk Žaloudek a dodává: “Architektonická soutěž nám umožní vybrat si z mnoha možných řešení. Věříme, že soutěž architektonická studia zaujme a dostaneme pestrou plejádu různých variant. Kvalitní odborná porota pak vybere tu nejvhodnější. Naším cílem je následně podepsat s vítězem smlouvu na zpracování kompletního projektu a ten realizovat.“

Soutěž se vypisuje jako otevřená, anonymní a jednofázová. Soutěžní návrhy se budou odevzdávat na konci září a bude je hodnotit porota složená ze zástupců městské části a nezávislých odborníků. Městská část na přípravě soutěže spolupracovala s Českou komorou architektů (ČKA) a organizací CBArchitektura, která se soutěžím věnuje dlouhodobě. Soutěž o návrh je odbornou veřejností doporučována jako nejlepší a nejtransparentnější způsob zadání na projekt veřejné stavby.

Předsedou odborné poroty bude architekt Ivan Plicka, dále v ní zasedne architekt Petr Velička a krajinářské architektky Martina Forejtová a Štěpánka Šmídová, jakož i starosta Jiří Ptáček. Celkové odměny jsou dle soutěžního řádu ČKA stanoveny na 750.000 Kč. Termín odevzdání návrhů je 30. září 2020, výsledky soutěže by tedy měly být veřejnosti představeny během října.

Soutěžní podmínky jsou dostupné na profilu zadavatele ve věstníku veřejných zakázek ZDE.
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 10. 2020 10:45:13. Re: Obnova náměstí Jiřího z Lobkovic. C. Simerská

 
 
 
 

29. 10. 2020 10:45:13. Re: Obnova náměstí Jiřího z Lobkovic. C. Simerská

  Vyhozené peníze. Náměstí bylo revitalizováno víckrát. Pokud se nebude rušit točna tramvaje, pak se nic lepšího vymyslet nedá. Peníze by se mohly použít např. na pravidelný úklid ulic i tohoto náměstí

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz