Obnovený park v centru Zlína

Obnovený park v centru Zlína

(18. 9. 2014) (ČTK) - V příštím týdnu by se měl obyvatelům Zlína otevřít v centru města park Komenského. Zavřený byl od ledna kvůli kompletní obnově. Finišuje se s posledními pracemi, na začátku týdne by měla být kolaudace, hned pak se park otevře lidem, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (Zlínská volba). Projekt patří k největším investicím města v tomto roce, rekonstrukce parku a přilehlé Školní ulice by měla stát 54 milionů korun, 85 procent pokryjí evropské dotace. Autory návrhu obnovy parku jsou Václav Babka, Pavel Mudřík, Lucie Radilová a. Zdeněk Sendler (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Obnovený park v centru Zlína

(ČTK) - V příštím týdnu by se měl obyvatelům Zlína otevřít v centru města park Komenského. Zavřený byl od ledna kvůli kompletní obnově. Finišuje se s posledními pracemi, na začátku týdne by měla být kolaudace, hned pak se park otevře lidem, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (Zlínská volba). Projekt patří k největším investicím města v tomto roce, rekonstrukce parku a přilehlé Školní ulice by měla stát 54 milionů korun, 85 procent pokryjí evropské dotace. Autory návrhu obnovy parku jsou Václav Babka, Pavel Mudřík, Lucie Radilová a. Zdeněk Sendler (doplněno Stavbaweb).


Město nechalo ve zchátralém parku vykácet 70 vzrostlých stromů, zmizely také přerostlé keře, které využívali lidé bez domova či narkomani. Park se obnovou prosvětlil, byly vysázeny nové keře a stromy, které místy vytvořily tvarované stěny. Vznikly nové chodníky i hudební altán, byl instalován nový mobiliář. Dětem bude sloužit nové hřiště. V parku bude také nový zátěžový trávník, celý prostor bude pokryt sítí wi-fi.

"Ještě se bude dokončovat rekonstrukce bývalé knihovny ve spodní části parku," podotkl Landsfeld. Objekt bude sloužit folklorním souborům, zázemí v něm najdou senioři i neziskové organizace. V horní části parku se ještě dokončuje objekt dopravní společnosti.

Stavbaři v parku ještě dokončují například dláždění, zcela hotový není ani povrch Školní ulice. Ta byla rozšířena a bude fungovat jako pěší zóna. Radnice by byla ráda, kdyby vznikla v centru odpočinková zóna s kavárnami.

Město letos také dokončilo rekonstrukci podchodu mezi náměstím Práce a bývalými baťovskými závody, práce si vyžádaly 40 milionů korun. Loni investovalo 16 milionů do revitalizace Gahurova prospektu, prostoru před Kulturním a univerzitním centrem.

Doplněno Stavbaweb:
Výsledky sutěže Revitalizace prostoru parku Komenského ve Zlíně

Autory vítězného návrhu jsou Ing. Václav Babka, Ing. arch. Pavel Mudřík, Lucie Radilová, Ing. Zdeněk Sendler se spoluautory Ing. arch. Eva Šopíková, Ing. arch. Marian Lanc a Ing. Michaela Čechová.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz