Obrubníkové odvodnění i pro malé obce s historickým centrem

Obrubníkové odvodnění i pro malé obce s historickým centrem

(11. 5. 2022) Řešením pro optimální poměr mezi cenou, dlouhou odolností a téměř bezúdržbovým provozem je využít odvodnění MEA KERB z polymerického betonu

   
 
 
 
 

Obrubníkové odvodnění i pro malé obce s historickým centrem

Při podzimních a jarních rekonstrukcích a opravách silnic se i v malých obcích a na vesnicích řeší požadavky na odvodnění a bezpečný pohyb vozidel, cyklistů i chodců. Řešením pro optimální poměr mezi cenou, dlouhou odolností a téměř bezúdržbovým provozem je využít obrubníkové odvodnění MEA KERB z polymerického betonu.

Tento systém odvodnění si vybralo i malé vinařské městečko Svätý Jur nedaleko Bratislavy. Jeho tradice sahá více než 800 let do historie, takže nenápadné odvodnění v přechodu mezi chodníkem a silnicí nenaruší případné historické prvky. Rekonstrukce komunikace Pezinská probíhá až do dubna 2022.

Materiál obrubníkového žlabu KERB je nenáročný, velmi pevný a odolný, vydrží vysokou zátěž i špatné povětrnostní podmínky. Je bezpečný i pro cyklisty a chodce, protože nevznikají kaluže a ani nejsou třeba odtokové kanály na silnici. U autobusových zastávek se dávají prvky s protiskluzovou úpravu a zvýšenou výškou. U vjezdů do domů se používají plynulé tvarovky se sníženou výškou.

Více o obrubníkovém odvodnění MEA KERB: www.mea-odvodneni.cz/mea-kerb/sortiment/198 

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz