Obytný soubor Brno-Ivanovice

Obytný soubor Brno-Ivanovice

(24. 3. 2017) Studio AEIOU

   
 
 
 
 

Obytný soubor Brno-Ivanovice

Území se nachází v mírném svahu na okraji městské části Brna s typickou zástavbou příměstských rodinných domů. Urbanistické řešení je založeno na rastru, který zajišťuje ekonomicky výhodné uspořádání parcel při maximální prostupnosti územím. Jednotlivé parcely jsou uspořádány pomocí systému šachovnice - dvojdomky a trojdomky se střídají s domy soliterními. Orientace navrhované zástavby respektuje a v co nejvyšší míře využívá oslunění a pohledové osy.

Soubor tvoří tři typy domů, založené na modulu 3 x 3 m. Každý další typ vzniká přidáváním modulů s různými funkcemi, což umožňuje vytvářet i kryté plochy nebo terasy v exteriéru. Přidané objemy na místo teras mohou být obloženy různými materiály, základní matice průčelí domů ale v ulicích zůstává. Tím je zachován sjednocující prvek celého obytného souboru, zároveň je ale zajištěna možnost individuálních částečných venkovních úprav na fasádě.
Základním typem zástavby je řadový dům - typ C, jehož přízemí tvoří vstupní hala, toaleta se sprchou a technické zázemí, na které navazuje kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Dále jetu také garáž s jedním parkovacím stáním. V patře jsou tři ložnice, koupelna a šatna.

Autorská zpráva

Spoluautor: Ateliér ADD - Bořek Knytl, Josef Omelka; spolupráce Tamara Bemerová, Nikola Levá
Zastavěná plocha domu A je 160 m², B 145 m² a C je 130 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz