Obytný soubor Pod Petrovem A a B

Obytný soubor Pod Petrovem A a B

Jircháře, 602 00 Staré Brno

(30. 5. 2017) Projekt je umístěn mezi ulicemi Kopečná a Jircháře.

   
 
 
 
 

Obytný soubor Pod Petrovem A a B

Obytný soubor Pod Petrovem A a B, realizovaný v posledních několika letech developerskou společností Komfort, je dokončen. Slavnostní otevření bloku B, a tím i dokončení areálu, se uskutečnilo 25. května 2017. Projekt, jehož autorem je brněnská kancelář Atelier Habina, je umístěn mezi ulicemi Kopečná a Jircháře. Nový domov ve Starém Brně našli lidé v celkem 99 bytech. V nabídce jsou byty I. kategorie v provedeních 1+kk až 4+kk. Dále se v souboru nachází 4 nebytové jednotky a 122 garážových stání.

Obytný soubor se nachází na úpatí kopce pod katedrálou svatého Petra a Pavla, ve čtvrti prodchnuté historií, v dřívějším prostředí proslulých veselých hospůdek a nevěstinců. Obytný soubor Pod Petrovem A a B vyplnil chybějící části městské zástavby a vrátil specifickému místu ucelený ráz. Jeho dva bloky obnovily původní uliční síť včetně prostoru zaniklé ulice Mondscheinovy, který spojuje ulici Jircháře a Kopečnou.

Výzvou byla nejen architektura pro výjimečnou brněnskou lokalitu na hranici památkové zóny, ale i vlastní realizace staveb. „Zakládání budovy A bylo technicky náročné. Kolmá podzemní stěna z ulice Kopečné na výšku tří podlaží a téměř dvě podlaží založená pod úrovní hranice spodních vod vyžadovaly náročné technické řešení, které jsme však zvládli bez vážných problémů,“ uvedl Pavel Krejčí za developerskou a zároveň stavební společnost KOMFORT.

Soubor se skládá z bloku A a B. Každá ze staveb je specifická. „Chtěl jsem, aby blok A, dům pevně spojený s jasnou uliční strukturou, měl explicitnější geometrický řád, pravidelnější a ukázněnější výraz - blok B je jeho mladší, trochu bohémštější bratr. Má výrazně volnější půdorysnou stopu s logickým dopadem na architekturu,“ líčí charakter budov Martin Habina a dodává: „Jsem rád, že jsme měli možnost realizovat plastickou operaci chybějící městské tkáně i něco přinést k tématu rezidenčních staveb v centru Brna.“ Soubor rezonuje s okolní zástavbou a cíleně k tomu užívá i svou úspornou materiálovou škálu: „Zelený obklad u vstupu do Jirchářů reaguje na pěkné portály protějšího domu,“ doplňuje například Habina.

Obytný soubor Pod Petrovem A a B představuje v pořadí již pátou společnou realizaci Atelieru Habina a společnosti KOMFORT.
www.podpetrovem.cz
tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
49.1903453
16.6040942
Obytný soubor Pod Petrovem A a B

Obytný soubor Pod Petrovem A a B
Jircháře
602 00 Staré Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz