Obyvatelé Rakovníka vyberou ze tří návrhů proměnu části centra

Obyvatelé Rakovníka vyberou ze tří návrhů proměnu části centra

(6. 4. 2016) Připomínkovat je mohou do 30. dubna.

   
 
 
 
 

Obyvatelé Rakovníka vyberou ze tří návrhů proměnu části centra

(ČTK) - Obyvatelé Rakovníka vyberou ze tří návrhů, jak se má změnit část centra města zvaná Na Sekyře. Názor budou moci vyjádřit například v anketě, i na její výsledky bude brát ohled odborná komise, která vítězný návrh vybere. S obnovou prostoru už město začalo výměnou starého zábradlí za nové, ale v historizujícím stylu. ČTK o tom informovala mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová.

"Oslovili jsme pět architektonických kanceláří s žádostí o vytvoření ideového návrhu na řešení tohoto prostoru. Z pěti oslovených kanceláří nám doručily návrhy tři," uvedl starosta Rakovník Pavel Jenšovský. Práce na úpravách podle vybraného návrhu začnou na konci roku, hotovo by mělo být v polovině roku 2017. Město počítá s náklady zhruba tři miliony korun.

Architekti městu představili řešení několika problémů, například uspořádání parkovacích míst nebo to, zda má být přesunuta autobusová zastávka. Prostor by měl obyvatele lákat k zastavení a relaxaci, mezi návrhy jsou různé typy posezení a zeleně.

Všechny návrhy obsahují vodní prvek, který má sloužit ke zvlhčení vzduchu v centru města v letním období. Kompletní podobu a popis návrhů najdou lidé na webu města www.mesto-rakovnik.cz. Připomínkovat je mohou do 30. dubna.

Dopněno Stavbaweb:
Anketu na stránkách města Rakovník najdete ZDE.

Ideový návrh na řešení prostranství v ulici Na Sekyře
Na konci roku 2015 bylo osloveno 5 architektonických kanceláří, aby se zúčastnily městské minisoutěže na zpracování řešení prostranství v ulici Na Sekyře. Tento způsob byl zvolen vzhledem k malému rozsahu prostranství při zachování možnosti volby mezi více návrhy. Z pěti oslovených společností doručily své návrhy tři.
Cílem bylo získat nezávislý a nezatížený názor na tři zásadní otázky:

 • Patří na prostranství parkoviště nebo vodní prvek?
 • Má být přesunuta autobusová zastávka nebo ponechána na stávajícím místě?
 • Jak mají být uspořádána parkovací místa v této lokalitě?
  Odpovědí na tyto otázky jsou návrhy společnosti MOBA studio s. r. o., Hlaváček & partner, s. r. o.City Upgrade s. r. o.

 • Jednotlivé návrhy najdete zde: 
  MOBA studio
  Hlaváček a partner, s. r. o.
  City Upgrade, s. r. o. 

  Základní informace o objektu

   
   
   
   

  Kategorie

  Veřejný prostor/landscaping

  Komentáře ke článku

   
   
   
   

  Registrace k zasílání newsletteru

  Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

  *Povinné položky
  Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
   
   
  Nové komentáře
   
  © 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz