Oceněný DADA disktrikt se otevře veřejnosti

Oceněný DADA disktrikt se otevře veřejnosti

(16. 11. 2021) Nyní na videu, v květnu 2022 i k osobní prohlídce

 
 
 
 

Oceněný DADA disktrikt se otevře veřejnosti

Čerstvého vítěze jedné z kategorií České ceny za architekturu, brněnský DADA distrikt, si mohou kromě odborníků prohlédnout i běžní fanoušci architektury. Oceněnou stavbu veřejnosti otevírá festival Open House Brno (OHB). Osobní prohlídky zdařilé rekonstrukce stoleté tovární budovy proběhnou na konci května 2022, video s povídáním jednoho z iniciátorů projektu však zájemci už teď najdou na Youtube kanálu OHB.

„Blahopřeji kolegům z DADA distrikt a děkuji i porotě, že této zdařilé rekonstrukci udělila Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu. Jako organizátorka festivalu Open House Brno jsem hrdá, že máme v programu další stavbu, kterou ocenila odborná veřejnost. DADA distrikt patří k našim nejoblíbenějším lokacím, a protože je nejbližší prohlídka zhruba za půl roku, ráda bych zájemce pozvala na web www.openhousebrno.cz, kde kromě videa s DADA distriktem najdou i další nepřístupné, oceněné i jinak zajímavé stavby,“ uvedla kreativní ředitelka festivalu Lucie Pešl Šilerová ze spolku Kultura & Management.

DADA distrikt vznikl přestavbou starých továrenských skladů na čtyřpodlažní loftové bydlení s navazující občanskou vybaveností v nově rozvíjené části Brna na nábřeží řeky Svitavy. Že festival OHB představuje veřejenosti opravdu kvalitní lokality dokládá i další ocenění Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2021, kde získala čestné uznání přestavba autobusového nádraží Zvonařka.

Festival Open House Brno každoročně v jihomoravské metropoli zdarma otevírá fanouškům architektury, historie a umění i dalším zájemcům běžně nepřístupné památky a zajímavé architektonické objekty. Díky pandemii navíc vzniklo na 80 online videoprohlídek, které si mohou zájemci pustit na webu festivalu www.openhousebrno.cz. Najdou tam i další zajímavé a oceněné stavby.

Velký zájem má podle organizátorů festivalu veřejnost například o prvorepublikový byt Richarda Herdana v ulici Hlinky, Arnoldovou vilu v Černých Polích či po asi třiceti letech přístupnou bývalou vyhlídkovou kavárnu Grand Prix v Kohoutovicích. Fronta zájemců při posledním ročníku před pandemií stála i před bývalou elektrárnu brněnského divadla ve Vlhké ulici, kterou navrhl samotný Thomas Alva Edison. Zajímavý pohled na Brno nabízí i rekonstruovaná výšková budova Šumavská Tower s výhledem z posledního 18. patra v 66 metrech. 

Souhrn informací k daným lokacím přibližuje web www.openhousebrno.cz, fotoreportáže z otevřených míst se lze prohlédnout na fb.com/openhousebrno a instagram.com/openhousebrno.

Letos na podzim se festival plánoval s představením netradičních míst Brna opět zapojit do celosvětového virtuálního festivalu Open House Worldwide, ten byl ale kvůli další vlně pandemie přesunut na jaro 2022.

Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz