Odvodnění parkovacího domu a autobusového terminálu v Benešově

Odvodnění parkovacího domu a autobusového terminálu v Benešově

(10. 6. 2021) Vnitřní krytá stání byla odvodněna nízkými vypařovacími žlaby s tichým pojezdem

   
 
 
 
 

Odvodnění parkovacího domu a autobusového terminálu v Benešově

V Benešově byl nově postaven parkovací vícepodlažní dům u autobusového a vlakového terminálu. Vnitřní krytá stání byla odvodněna nízkými vypařovacími žlaby PG 1500 z polymerického betonu s tichým pojezdem. Střešní podlaží bylo odvodněno odlišně, a to nerezovým bodovým odvodněním.

V krytých podlažích byly instalovány vypařovací žlaby, které mají nízkou stavební výšku jen 50 mm a nezasahují tak výrazně do nosné konstrukce. Bezroštový systém zajišťuje snadné čistění, nízký hluk a bezpečný pojezd. Žlaby jsou určeny na zachycení úkapových vod z aut při dešti nebo z tajícího sněhu. Pro odvodnění střešního podlaží byly zvoleny nerezové bodové vpustě s nerezovým páskovým roštem a zpevněnými hranami. Bodové vtoky byly zvoleny pro svou dostatečnou hydraulickou kapacitu a spolehlivost. 

Sousední autobusový terminál byl odvodněn obrubníkovým odvodněním MEA KERB BUS se zvýšenou výškou obrubníku 180 mm a protiskluzovou úpravou pro vyšší bezpečnost cestujících.

Více o vypařovacích žlabech PG pro parkovací domy: www.mea-odvodneni.cz/pg-vyparovaci-zlaby-pro-parkovaci-prostory/kategorie/147 

Systémy nerezového odvodnění nově snadno projektovány v BIM s podporou MEA aplikace: www.mea-odvodneni.cz/projekcni-servis 

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz