Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích

Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích

(6. 6. 2012) Praha 5. června (ČTK) - Pozemky určené na výstavbu kancelářského centra Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích míří po exekuci do dražby. Dosavadním vlastníkem pozemků je stavební a realitní podnikatel Karel Dvořák, jehož stejnojmenná stavební firma v roce 2010 skončila v konkurzu. ČTK to dnes zjistila z dražební vyhlášky a obchodního rejstříku.
Autorem projektu je ARCH-INVEST.

 
 
 
 

Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích

Praha 5. června (ČTK) - Pozemky určené na výstavbu kancelářského centra Office Centrum Vrchlického v Praze-Košířích míří po exekuci do dražby. Dosavadním vlastníkem pozemků je stavební a realitní podnikatel Karel Dvořák, jehož stejnojmenná stavební firma v roce 2010 skončila v konkurzu. ČTK to dnes zjistila z dražební vyhlášky a obchodního rejstříku.
Autorem projektu je ARCH-INVEST.

Office Centrum Vrchlického
Exekuce se uskuteční na podnět tuzemské dceřiné firmy britské architektonické společnosti Lewis & Hickey. Dvořákova firma Vrchlického Invest, která pozemky v Košířích vlastní, Britům dluží 2,6 milionu korun. Hodnota dražených nemovitostí je 74,3 milionu. Vyvolávací cena bude 49,5 milionu korun.

Táborský podnikatel Dvořák čelil potížím s věřiteli už v minulých letech. Jeho nejznámější stavební firma Karel Dvořák se kvůli krizi ve stavebnictví a několika insolvenčním návrhům dostala v roce 2010 do konkurzu. Ještě v roce 2008 společnost ročně utržila kolem miliardy korun.

Počet nedobrovolných dražeb se v Česku za první čtvrtletí meziročně zvýšil o 16 procent. Celkový počet dražeb za první tři měsíce stagnoval. Celková hodnota draženého majetku od ledna do konce března klesla meziročně o šest procent na 1,53 miliardy korun.

Office Centrum Vrchlického

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz